Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > ČESKO - Jižní Morava - RAKOUSKO
Lednice

ČESKO - Jižní Morava - RAKOUSKO

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Moravský Krumlov - Lednicko-Valtický areál - Tulln (největší zahradnická výstava v Evropě) - Vranov nad Dyjí - Třebíč

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
24780128.8.2024 - 1.9.20247 300 KčObjednat

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
300 
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
800 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Plzeň, Rakovník, Nové Strašecí, Kladno, Beroun, Praha, Stochov

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
  • 4x ubytování v hotelu *** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením; součástí hotelu je menší krytý bazén ve stylu římských lázní
  • 4x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvod
  • vstupné do památkových objektů a turistických atrakcí dle programu (včetně květinové výstavy)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 7 hod. Prohlídka zámku MORAVSKÝ KRUMLOV, jehož hlavní atrakcí je slavná Slovanská epopej - cyklus dvaceti velkoformátových obrazů, kterým secesní malíř Alfons Mucha zobrazil dějiny slovanských národů. Ve Znojmě zastávka u památníku s miniexpozicí dokumentující život a dílo vynálezce bleskosvodu – PROKOPA DIVIŠE. Ubytování v obci Vranovská ves.

2.den

Návštěva univerzitního areálu zahradnické fakulty v Lednici, která veřejnosti zpřístupnila ukázkové Tematické zahrady – LABYRINT PŘÍRODY A RÁJ ZAHRAD. Jedná se o 11 různých typů zahrad a parkových úprav. Prohlídka známého LEDNICKO-VALTICKÉHO AREÁLU (UNESCO), který je nejrozsáhlejším, člověkem vytvořeným územím na starém kontinentě. Najdete zde soubor různých krajinotvorných prvků a pozoruhodných staveb jako např. maurský Minaret z roku 1798, pseudogotickou napodobeninu hradní zříceniny - Janův hrad, Lovecký zámeček, Apollonův chrám a další. Dominantou je pak pseudogotický Lednický zámek, který sloužil jako honosné sídlo rodu Lichtenštejnů. Návrat na ubytování.

3.den

Celodenní výlet do rakouského TULLNU, kde se na největší zahradnické a květinové výstavě v Evropě představí více než 450 vystavovatelů. Jedná se o vrcholnou událost pro všechny odborné i amatérské zahrádkáře. Na jednom místě zde najdete ty nejlepší tipy a návrhy pro plánování, navrhování, vybavení a údržbu zahrady. Jedním z vrcholů celé akce je show, při níž se celá hala s více než 200 000 květy promění díky umění zahradníků a floristů v úchvatný ráj barev, tvarů a vůní. V ceně vstupenky na výstavu je rovněž vstup do sousední stálé expozice s více než sedmdesátkou zahrad různých typů a velikostí. Fantastický výhled po celém areálu nabízí 30m vysoká rozhledna. Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka fotogenického zámku VRANOV NAD DYJÍ, který se majestátně vypíná na skále nad řekou. Bohatě zdobené barokní interiéry vytvořené pro hraběcí rod Althannů se staly kulisou pohádek Nesmrtelná teta a Andělská tvář. Necelých 5 km dlouhá okružní procházka nedotčenou přírodou NP Podyjí na místo zvané SEALSFIEDLŮV KÁMEN s krásným pohledem do údolí řeky Dyje. Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva TŘEBÍČE: pitoreskní židovská čtvrť s úzkými uličkami a dvěma synagogami i tajuplným hřbitovem; románská bazilika sv. Prokopa s gotickými prvky patřící ke skvostům středověké architektury; zámecký areál v místě benediktinského kláštera. To vše zapsané na seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO. Příjezd do Prahy v cca 18 hod.

 

Lednice-zahrady Janův hrad Třebíč Tulln Vranov nad Dyjí

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour