Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > ČESKO - Ostravsko
Ostravsko

ČESKO - Ostravsko

POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Kunín - Ostrava - Dolní Vítkovice - Pustevny - Radhošť - Hrčava - Mionší - Hranická propast - Litovel

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-4.8.2024 - 10.8.202410 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Plzni:   
300 
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
2 100 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Plzeň, Rakovník, Nové Strašecí, Kladno, Beroun, Praha, Stochov

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC
  • 6x ubytování v hotelu VŠB (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 6.30 hod. Návštěva zámku KUNÍN, barokního skvostu od slavného vídeňského architekta Johanna Lucase von Hildebranta. Prohlídkový okruh zahrnuje nejen dobové interiéry s historickými sbírkami, ale i půdní prostory s originálním komínovým systémem. V případě časové rezervy zastávka v návštěvnickém středisku v Bartošovicích, kde se nachází zajímavá expozice o Poodří s mnoha interaktivními prvky. K vidění je rovněž více než 30 druhů živých zvířat. Ubytování v Ostravě.

2.den

Návštěva OSTRAVY, během které poznáte ta nejzajímavější místa a zákoutí třetího největšího města v Česku přezdívaného kdysi pro svůj hornický a hutnický průmysl "ocelové srdce republiky". Prohlídka rozlehlého průmyslového areálu DOLNÍ VÍTKOVICE s komplexem staveb připomínajících industriální minulost města. Dozvíte se nejen vše o výrobě surového železa, ale skleněným výtahem vyjedete na tzv. Bolt Tower s dokonalým výhledem po celém areálu. Exkurze zavítá také do nitra vysoké pece, na odlévací plošinu a velín. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva hornického muzea LANDEK PARK instalovaného na nejstarší ostravské šachtě známé pod názvem Důl Urx neboli Anselm. Zájemci se zde mohou vžít do role horníka a sfárat do podzemí, navštívit řetízkové šatny a projet se původním důlním vláčkem. Zpestřením může být rovněž návštěva poutavé expozice báňského záchranářství. Fakultativně nenáročný 5 km pěší okruh naučnou stezkou. Prohlídka empírového zámku FRYŠTÁT v Karviné nabízející pohled na styl bydlení posledních majitelů, rodiny Larisch-Mönnichů z přelomu 19. a 20. stol. Návrat na ubytování.

4.den

Výjezd lanovkou do sedla PUSTEVNY s osobitými stavbami postavenými v lidovém slohu Valašska dle návrhu architekta Dušana Jurkoviče. Nejznámějšími jsou secesní, bohatě zdobené srubové objekty Maměnka a především Libušín, který byl po požáru slavnostně znovuotevřen v červnu roku 2020. Možnost návštěvy panoramatické STEZKY VALAŠKA. Součástí této stezky mezi stromy je i skleněná vyhlídková plošina a 150 m dlouhá visutá lávka himalájského typu. Pěší výlet po hřebeni s nádhernými výhledy na BESKYDY, kolem sochy Radegasta až na vrchol RADHOŠTĚ (1 129 m) s kaplí i sousoším Cyrila a Metoděje. Návrat na ubytování.

5.den

Výlet do obce HRČAVA, do druhé nejvýchodnější osady ČR. Cca 4,5 km dlouhá procházka k trojmezí s Polskem a Slovenskem vyznačenému třemi žulovými monolity. Prohlídka komorního Hrčavského muzea v budově bývalé školy založené T.G. Masarykem r. 1924. V JABLUNKOVĚ relaxace v arboretu s unikátní sbírkou dekorativních dřevin, kterou doplňují sochy autorů Vincence Makovského a Jana Třísky. Návrat na ubytování.

6.den

V doprovodu místního průvodce cca 7 km vycházka nedotčenou přírodou po naučné stezce MIONŠÍ, která vás seznámí s flórou i faunou původního jedlo-bukovského beskydského pralesa. Návštěva Zemědělského domku, v DOLNÍ LOMNÉ skládající se ze 7 zastavení s různými druhy zvířat. V přilehlé dřevěné salaši se pak nachází sýrárna zpracovávající ovčí mléko (možnost ochutnávky a nákupu). Prohlídky LOMŇANSKÉHO MUZEA situovaného v dokonalé replice roubené budovy staré školy. Návrat na ubytování.

7.den

Zastávka na vyhlídce do impozantní HRANICKÉ PROPASTI, která je nejhlubší zatopenou sladkovodní propastí na světě, jejíž přesnou hloubku se sice dodnes nepodařilo přesně změřit, ale odhaduje se na cca 700-1 000 m. Návštěva "Hanáckých Benátek" - královského města LITOVEL malebně rozloženého na šesti ramenech řeky Moravy. V historickém centru, jehož srdcem je čtvercové náměstí se dochovala řada památek jako např. Svatojánský most (třetí nejstarší kamenný most v Česku), městské hradby či vyhlídková věž radnice. Příjezd do Prahy v cca 21 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour