Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Autokarové > ORKNEJE - ISLAND - SHETLANDY - plavba lodí
ORKNEJE - ISLAND - SHETLANDY - plavba lodí 2024

ORKNEJE - ISLAND - SHETLANDY - plavba lodí

POZNÁVACÍ ZÁJEZD S PLAVBOU: Hamburk - Orkneje - Island - Shetlandy

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-28.8.2024 - 8.9.202439 590 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • kajuta s balkonem:   
8 890 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • doprava zájezdovým autobusem z Prahy do Hamburku a zpět
 • 1x hotel*** Ibis Hamburg s vlastním sociálním zařízením (2-lůžkový pokoj)
 • 1x snídaně v hotelu
 • 10x ubytování na lodi MSC PREZIOSA ve 2-lůžkových kajutách (bez okna nebo kajutách s balkónem / dle výběru) s plnou penzí (nápoje = voda, káva a čaj zdarma v bufetové restauraci)
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu (tedy od Prahy zase zpět do Prahy)
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • povinné spropitné na lodi: 12 €/os./noc
 • vstupy a spropitné místnímu řidiči
 • fakultativní výlety s naším průvodcem: cca 400 EUR/os.

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V ranních hodinách odjezd zájezdovým autobusem z Prahy. Po cestě krátká zastávka v Magdeburgu - prohlídka katedrály a výstřední Zelené citadely - což je poslední dům projektovaný excentrickým rakouským architektem Friedensreichem Hundertwasserem, kterého mezinárodně proslavila podobně netradiční stavba ve Vídni nesoucí jeho jméno. Budova je porostlá stromy, má zvlněné podlahy a každou kliku dveří jinou. Přejezd do Hamburku, ubytování v hotelu 3*** Ibis.

2.den

Po snídani odjezd na velkou komentovanou plavbu lodí hamburskými přístavy, dále krátká pěší prohlídka centra Hamburku, odjezd do přístaviště a nalodění na loď MSC Preziosa. Pozdní oběd na lodi. Odplutí v 19 hod. Večeře na lodi. Návštěva divadla - večerní show.

3.den

Den na moři. Odpočinek u bazénu na lodi, kulturní a sportovní program pořádaný lodní společností. Návštěva divadla - večerní show.

4.den

ORKNEJE - Kirkwall (08.00 - 16.00 hod.). Zde najatým autobusem poznávání hlavního ostrova. UNESCO památky: Skara Brae, Ring of Brodgar - unikátně dochovaná neolitická vesnice a kamenný kruh z doby bronzové a megalitická památka Standing Stones of Stennes. Kirkwall - hlavní město Orknejí s velkou vikingskou katedrálou. Odpoledne návrat na loď, pozdní oběd, večeře, návštěva divadla - večerní show.

5.den

Den na moři. Odpočinek u bazénu na lodi, kulturní a sportovní program pořádaný lodní společností. Návštěva divadla - večerní show.

6.den

ISLAND - Reykjavik (08.00 - 21.00 hod.). Během společného výletu uvidíme v centru města kostel Hallgrímskirkja, radnici, Vilu Höfdi, kde se za studené války setkali Gorbačov s Reganem a dále se budeme věnovat přírodě za hlavním městem - UNESCEM chráněná sněmovní pláň Thingvellir - návštěva místa, kde se potkávají 2 kontinentální desky a kde se konala islandská parlamentní zasedání. Dále gejzír Geysir, mohutný dvojstupňový vodopád Gullfoss. Přes městečko Hjeragerdi návrat zpět do přístavu na loď.

7.den

ISLAND - Isafjordur (09.00 - 21.00 hod.). Perlou dnešního autobusového výletu na pevnině bude vodopád Dynjandi (v islandštině "hřmící" nebo "řvoucí"), což přesně vystihuje hlučnost a majestátnost vodopádu. Dále případně uvidíme Osvor Maritime Museum, Flateyri village, Valagil Waterfall.

8.den

ISLAND - Akureyri (09.00 - 17.00 hod.). Tento den se na výletě podíváme do geotermálně aktivní oblasti ostrova, do oblasti jezera Mývatn. Naší první zastávkou budou pseudokrátery u vesničky Skútustadhir. Druhým zastavením bude území "temných hradů", v islandštině Dimmuborgir, které je protkáno neobvykle tvarovanými lávovými formacemi. Na pozadí Dimmuborgiru budeme fotit kráter Hverfell. Shlédneme centrum oblasti, vesničku Reykjahlíd, zavítáme do míst, kde bublají bahna a vzduchem čpí síra, na planinu Námafjall. Na zpáteční cestě zastávka u vodopádu Godafoss.

9.den

Den na moři. Odpočinek u bazénu na lodi, kulturní a sportovní program pořádaný lodní společností. Návštěva divadla - večerní show.

10.den

SHETLANDY - Lerwick (08.00 - 18.00 hod.). Zastávky v nejzajímavějších místech hlavního ostrova Shetland - procházka centrem hlavního města Lerwick, setkání se shetlandskými poníky, Scalloway Museum, výběžek Sumburgh Head s množstvím ptáků v okolí, Jarlshof (archeologické naleziště obydlené nepřetržitě od neolitických dob až do 17. století) atd.

11.den

Den na moři. Odpočinek u bazénu na lodi, kulturní a sportovní program pořádaný lodní společností. Návštěva divadla - večerní show.

12.den

Vylodění v Hamburku. Přejezd naším busem zpět do Prahy s příjezdem v podvečer.

1.POZNÁMKA:

MSC PREZIOSA - je loď o výtlaku 138.000 tun určená pro cca 4.000 pasažérů ubytovaných v 1.637 kabinách. Samotná kabina odpovídá běžnému hotelovému pokoji a loď odpovídá 4* až 5* hotelu včetně aquaparku, 4 bazénů (vnějších i krytých), 12 vířivek, 6 restaurací, 19 barů. Dále se na lodi nachází tenisový kurt, basketbalové hřiště, dráha na jogging, tělocvična, aerobik, videoherna, divadlo, diskotéka, galerie umění, knihovna, internetová kavárna, wellness centrum. Nabízí se masáže, jóga, salón krásy, butiky, ordinace lodního lékaře. Lodní společnost MSC provozuje další 3 sesterské lodě - MSC FANTASIA, SPLENDIDA a DIVINA.V ceně plavby je zahrnuto: ubytování na lodi v rezervované kajutě (vnitřní nebo s balkonem), přístavní a jiné poplatky, plnou penzi formou bufetů (samoobslužná restaurace otevřená 20 hodin denně), navíc zahrnující vodu, čaj, kávu z automatů v samoobslužné restauraci, volné využití veřejných prostor a vybavení lodi k odpočinku a sportu (bazény, vířivky, lehátka a osušky, fitness), animační programy pro děti i dospělé, večerní show, živou hudbu k poslechu i tanci, diskotéku, dětské kluby a dětské menu v restauracích, pojištění lodní společnosti proti úpadku.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour