Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Cykloturistika > Autokarové > FRANCIE - Alsasko (cykloturistika)
alsas

FRANCIE - Alsasko (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA pouze s jedním nočním přejezdem na cestě zpět: Rothenburg - Route de Vin - Ribeauville - Riquewihr - Colmar - Grand Ballon - Éguisheim - Route des Cretes - Obernai - Strasbourg...Trasy vedou převážně po méně frekventovaných asfaltových komunikacích a cyklostezkách. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Každý si tak může zvolit libovolné tempo, aniž by tím jakkoliv omezoval ostatní účastníky. Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy kol.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
24480124.8.2024 - 29.8.202411 500 KčObjednat

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
3 300 
  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
300 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Praha, Rakovník, Plzeň

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 4x ubytování v hotelu 2/3* (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x snídani
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 5.30 hod. Vyložení kol v ROTHENBURGU, okouzlujícím městě se středověkým jádrem tvořeným hrázděnými domy, klikatými uličkami a pitoreskními náměstíčky. Cykloturistika populární cyklostezkou po proudu řeky TAUBER vedoucí ospalými historickými městečky s podmanivou atmosférou (cca 40 km). Odjezd busem na ubytování ke Karlsruhe.

2.den

Přejezd autokarem do francouzského Alsaska. Výlet na kole po tzv. ROUTE DE VIN (Cestě vína) mezi vinohrady a přes malebná vinařská střediska RIBEAUVILLE, RIQUEWIHR a KAYSERSBERG - (možnost ochutnávky vín) s hrázděnými domy a romantickými uličkami až do starobylého COLMARU - metropole oblasti s pitoreskní čtvrtí Petit Venice (malé Benátky) s vodními kanály lemovanými kavárničkami (cca 45-55 km). Ubytování na okraji Colmaru.

3.den

Vyložení kol u nejvyšší hory pohoří Vogézy - GRAND BALLON (1 424 m). Možnost nenáročného pěšího výstupu na vrchol. Sjezd na kolech do údolí Rýna s krásnými výhledy. Cyklovýlet přes vinice a příjemné vesničky lákající k odpočinku. Možnost degustace vína v okouzlujícím městečku ÉGUISHEIM, případně i jinde na trase. Individuální příjezd na ubytování (cca 60 km z toho cca 17 km z kopce).

4.den

Výjezd autobusem do sedla COL DE LA SCHLUCHT (1 135 m). Vyhlídková jízda na kolech po tzv. ROUTE DES CRETES -"Cestě hřebenů" vedoucí srdcem NP BALLONS DES VOSGES (fakultativně výstup na Hoheneck - místo působivého panoramatického rozhledu) zakončená sjezdem do údolí VALLÉE DU MUNSTER proslaveného produkcí stejnojmenného vyhlášeného sýru. Individuální návrat na ubytování (cca 65 km).

5.den

Cykloetapa krajem alsaského vína ze Selestatu přes město OBERNAI až do samotného STRASBOURGU "křižovatky Evropy", jehož historické jádro v čele s katedrálou Notre Dame je zapsané na seznamu UNESCO (Ponts Couverts, Petite France, Evropský parlament, možnost projížďka na lodičkách centrem města). Celkem cca 65 km (etapu lze zahájit až v Obernai = zkrácení trasy na cca 40 km). Noční přejezd.

6.den

Příjezd do Prahy v cca 5 hod.

 

Als1 Als2 Als3 Als4 Als5 Als6 aLS7 Als8 aLS9 aLS10 als11 als12

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour