Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Cykloturistika > Autokarové > FRANCIE - Bretaň (cykloturistika)
Francie - Bretan 1

FRANCIE - Bretaň (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA s koupáním: Bretaň - Vannes - Auray - Carnac - Quiberon - Port Navalo - Plonéour-Lanvern - Pointe du Raz - Quimper - Locronan - Saint-Malo - Cap Frehel - Fort la Latte - Dinard - Mont Saint - Michel - Pointe du Grouin...Trasy vedou zpravidla po méně frekventovaných komunikacích. Plánované etapy je obvykle možné s pomocí autobusu zkrátit či naopak prodloužit. Zájezd je vhodný pro všechny typy kol a výkonnostní skupiny cyklistů.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-14.6.2024 - 23.6.202420 990 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
300 
  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
6 400 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x snídani
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • přejezdy lodičkou dle programu: cca 10 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 18.30 hod. Noční přejezd.

2.den

Příjezd do BRETANĚ, kraje s nezapomenutelnými pohledy na rozeklané útesy a nekonečnou hladinu oceánu. Mystické oblasti opředené tajemstvím keltských menhirů a křesťanských kalvárii. V časných odpoledních hodinách ubytování ve starobylém VANNES, městě s křivolakými uličkami, které proslavili především Dumasovi Tři mušketýři. Zdejší biskupství totiž bylo údajným sídlem Aramise. Odpočinek na pokoji nebo projížďka na kole do centra, případně cca 22 km dlouhý okruh přes centrum na poloostrov Séne. Nocleh.

3.den

Z nedalekého městečka AURAY žijícího především z lovu ústřic výlet na kole do světoznámého CARNACU, magického místa s unikátním seskupením megalitických památek, které nemá jinde obdoby (více než 3 000 menhirů). Obdivovat budete moci mimo jiné 1 km dlouhý a 100 m široký pás menhirů Le Ménec, stejně jako další menhiry Kermario či Kerlescan. Panoramatická jízda poloostrovem QUIBERON, který je označován za jedno z nejkrásnějších a nejfotogeničtějších míst celé Bretaně. Zastávka na západním pobřeží tvořeném divokými útesy COTE SAUVAGE. Odpočinek na některé z úchvatných pláží. (celkem cca 60 km). Návrat autokarem na ubytování.

4.den

Cyklistika z PORTO NAVALO po úzkých asfaltových silničkách ospalými vesničkami oblasti MORBIHANSKÉHO ZÁLIVU do Saint-Armel, v jehož blízkosti se nacházejí rozlehlá solná pole. Cestou možnost koupání. Krátkým přívozem do osady Montsarrac a odtud přes centrum Vannes až do hotelu (celkem cca 50 km). Nocleh.

5.den

Z městečka PLONÉOUR-LANVERN pohodová cykloturistika typickou venkovskou krajinou s bílými domečky rozesetými mezi zelenými loukami a políčky. Možnost relaxace na některé z mnoha liduprázdných pláží. Cílem etapy je nejzápadnější výběžek Francie - mys POINTE DU RAZ, který byl až do objevení Ameriky považován za "konec světa". Jedná se o nádherné útesy vypínající se téměř 80 m vysoko nad rozbouřenou hladinou moře (cca 55 km). Přejezd autokarem na ubytování do Quimperu.

6.den

Etapa povede z QUIMPERU do atraktivního rybářského městečka DOUARNENEZ. Osvěžení v některé z místních restaurací nebo odpočinek na pláži. Pokračování do pitoreskní kamenné vesnice LOCRONAN, která posloužila jako kulisa mnohých slavných filmů francouzské kinematografie (cca 43 km). Přejezd autobusem na ubytování do SAINT-MALO, hradbami obehnaného přístavního města s bohatou korzárskou minulostí a nezaměnitelnou atmosférou.

7.den

Ráno busem k jedné z nejkrásnějších vyhlídek Bretaně - mysu CAP FREHEL s majestátným majákem, ale především obrovskými strmými útesy z červených, šedých a černých pískovců. Průjezd podél hradu FORT LA LATTE, známé turistické atrakce zbudované na úzkém ostrohu v zátoce Fresnay. Pokračování okouzlující oblastí tzv. Smaragdového pobřeží přes mondénní lázeňské letovisko DINARD s přímořskou promenádou a luxusními hotely v secesním stylu až do hotelu (cca 65 km). Nocleh. Alternativně odpočinkový den bez kol na mysu Cap Frehel (procházky/koupání).

8.den

Autokarem k opevněnému klášteru MONT SAINT MICHEL (UNESCO) ležícímu na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin na hranici Bretaně a Normandie. Cykloturistika podél moře přes rybářský přístav CANCALE proslulý delikatesními ústřicemi a škeblemi. Zastávka na skalnatém "prstu" POINTE DU GROUIN s dech beroucí vyhlídkou. Individuální dojezd do hotelu (celkem cca 75 km).

9.den

Závěrečný výlet na kolech od hotelu podél ústí řeky Rance do historického DINANU s hrázděnými domky a dochovanými hradbami zahrnujícími 4 brány a 14 strážních věží (cca 40 km). Variantně dopolední individuální volno v Saint-Malo bez kol. Noční přejezd.

10.den

Příjezd do Prahy v cca 12 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour