Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Cykloturistika > Autokarové > FRANCIE - Provence (cykloturistika)
FRANCIE - Provence (cykloturistika) - 2022!

FRANCIE - Provence (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA: Pernes les Fontaines - Gordes - Roussillon - Mont Ventoux - Sault - Malaucéne - Nesque - L'Isle sur la Sorgue - Colorado Provencal - St. Saturnin les Apt... Trasy uspokojí jak příležitostné cyklisty, tak i sportovněji založené jedince. Zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy kol.
Hledá se MUŽ

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-18.5.2024 - 25.5.202415 250 Kč
LM 14 750 Kč
Vyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
300 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
4 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 5x ubytování v hotelu 2* - (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením)
  • 5x snídani
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 16 hod. Noční přejezd.

2.den

Vyložení kol v malebném provensálském městečku PERNES LES FONTAINES, rodišti vynálezce "přehazovačky" s téměř čtyřicítkou kašen. Cyklistika po asfaltových silničkách s možností zajížďky k cisterciáckému opatství SÉNANQUE, jehož fotografie s levandulovým polem v popředí je typickou pohlednicí z Provence a přes okouzlující vesničku GORDES, tyčící se na skále s krásným výhledem do kraje. Odpočinek v pitoreskní vesnici ROUSSILLON vystavěné z různých odstínů okrového kamene. Na kolech dojezd na ubytování do města APT, srdce celé oblasti (cca 55 km). Nocleh.

3.den

Přesun busem do městečka SAULT. Absolvování okruhu úpatím MONT VENTOUX (1 912 m) přes lázeňské Montrun les Bains a atraktivní Brantes až do městečka MALAUCÉNE (cca 55-60 km). Zdatní cyklisté však tento den mohou v případě příznivého počasí změřit své síly ve více než 20 km stoupání na vrchol kultovní hory Mont Ventoux, které je profesionálními cyklisty považováno za jedno z nejobtížnějších na Tour de France. Ukončení etapy v Malaucéne (cca 50 km). Návrat autokarem na ubytování.

4.den

Přejezd busem do Saultu. Výlet do úchvatného kaňonu řeky NESQUE a mezi vinohrady do typických vinařských městeček MORMOIRON, MAZAN a VILLES SUR AUZON (cca 80 km - možnost zkrácení na 65 nebo 55 km). Návrat autokarem na ubytování.

5.den

Celodenní cykloprogram se začátkem a koncem v místě ubytování. Etapa povede nejprve po Calavonské cyklostezce do CÉRESTE se zachovalým římským mostem, poté přes nádherné VIENS a podél "COLORADO PROVENCAL" - krajiny s neobvyklými okrovými skalními formacemi vytvořenými erozí. Pokračování do středověké vesničky ST. SATURNIN LES APT zbudované na skále s pěkným panoramatem a starým větrným mlýnem (cca 55-65 km).

6.den

Přesun busem k unikátně zachovanému akvaduktu PONT DU GARD, téměř 300 m dlouhému a 50 m vysokému mistrovskému díla římského stavitelství zapsanému na seznamu UNESCO. Pohodová cykloturistika vinicemi do vyhlášeného CHATEAUNEUF DU PAPE. Možnost ochutnávky vína. Návrat autokarem na ubytování.

7.den

Z místa ubytování přes rázovité BONNIEUX a LACOSTE se zámkem proslulého Markýze de Sade, okolo zříceniny hradu Ménerbes a po Luberonské cyklostezce severním úbočím stejnojmenného pohoří. Prohlídka MUZEA LEVANDULE v městečku Coustellet. Návštěva osady FONTAINE DE VAUCLUSE známé díky působivé krasové vyvěračce řeky Sorque. Ukončení etapy v městečku L´ISLE SUR LA SORGUE, protkaném vodními kanály s dochovanými, více než 200 let starými, dřevěnými mlýnskými koly (cca 60 km; možnost zkrácení na cca 45 km). Noční přejezd.

8.den

Příjezd do Prahy v cca 13 hod.

 

Francie - Provence 3 Francie - Provence 5 Francie - Provence 6 Francie - Provence 7 Francie - Provence 9 Francie - Provence 11 Francie - Provence 12

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour