Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Cykloturistika > Autokarové > ITÁLIE - Toskánsko - Elba (cykloturistika)
Toskansko 1

ITÁLIE - Toskánsko - Elba (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA: Siena - Poggibonsi - Colle di Val d'Elsa - San Gimignano - Certaldo - Volterra - Suvereto - Bolgheri - Elba... Trasy vedou převážně po méně frekventovaných asfaltových a šotolinových cestách. Čtyřikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Doporučujeme treková, event. horská kola. Majitelům silničních kol itinerář vhodně upravíme.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-12.9.2024 - 19.9.202415 300 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
2 800 
  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
300 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Rakovník, Praha, Beroun, Plzeň

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 5x ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové klimatizované pokoje s TV, možností přistýlky a vlastním soc. zařízením)
  • 5x snídani, 2x večeři
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • loď na Elbu a zpět včetně přepravy kola: cca 55 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 18.30 hod. Noční přejezd.

2.den

Návštěva SIENY (UNESCO) - středověké perly Toskánska s úzkými uličkami a skvostnými památkami gotické architektury (dóm, Piazza del Campo, Palazzo Pubblico…). Cykloturistika typickou toskánskou krajinou přes středověkou opevněnou vesničku MONTERIGGIONI až na ubytování v POGGIBONSI (cca 40/50 km). Nocleh.

3.den

Krátký přejezd busem do hradbami obehnaného SAN GIMIGNANA (UNESCO), jednoho z nejatraktivnějších míst této části Itálie s okouzlující atmosférou a nezaměnitelnou siluetou majestátných rodových věží. Etapa povede přes starověké CERTALDO a charakteristickým toskánským venkovem s osamocenými statky, olivovými háji a vinohrady. Individuální dojezd na ubytování (cca 40 km). Cyklističtí nenasytové se mohou v podvečer projet na kole z místa ubytování po luxusní cyklostezce vedoucí po bývalém železničním svršku do historického města COLLE DI VAL D´ELSA s pozoruhodně zachovaným historickým jádrem tvořeným labyrintem uliček a tunelů (cca 18 km po asfaltu nebo jemné šotolině). Nocleh.

4.den

Cyklistika po části trasy kultovního amatérského závodu historických kol Eroica, který se stal inspirací pro profesionální podnik Strade Bianche. Projedete se po asfaltových i šotolinových cestách vyhlášenou vinařskou oblastí Chianti přes krásná městečka CASTELLINA a RADDA s nádhernými výhledy (cca 65 km; možnost zkrácení na cca 45). Návrat autokarem na ubytování.

5.den

Prohlídka starobylé VOLTERRY, města alabastru zbudovaného na skalnaté plošině obehnané dvojitým prstencem hradeb. Výlet atraktivní zvlněnou krajinou přes vesničky GUARDISTALLO a MONTESCUDAIO do hotelu v přímořském letovisku MARINA DI BIBBONA (cca 30/60 km). Odpočinek na pláži vzdálené cca 400 m od hotelu. Nocleh.

6.den

Prohlídka pitoreskního opevněného městečka SUVERETO s půvabnou kamennou zástavbou. Vyjížďka pozvolna stoupající silnicí do romantické vesnice SASSETTA rozkládající se na skalním ostrohu uprostřed lesů. Z CASTAGNETA CARDUCCI pokračování mezi vinohrady (možnost degustace vín) přes BOLGHERI a BIBBONU až do hotelu (cca 50 km). Koupání. Nocleh.

7.den

Celodenní fakultativní výlet na ELBU. Z přístavu RIO MARINA na kole po silnici do vyhledávaného turistického střediska PORTO AZZURRO s příjemnými kavárničkami a obchůdky na nábřeží. Odpočinek v malebném městečku CAPOLIVERI (170 m) s nádhernými vyhlídkami. Pohodová okružní jízda okolo hory Calamita vedoucí panenskou přírodou s piniovými háji a neskutečnými pohledy na pláže i tyrkysově zbarvené moře. Ukončení etapy v PORTOFERRAIU proslulém nedobrovolným pobytem Napoleona Bonaparta (cca 45/55 km). Noční přejezd.

8.den

Příjezd do Prahy v cca 13 hod.

 

Toskansko 2 Toskansko 3 Toskansko 4 Toskansko 5 Toskansko 6 Toskansko 7 Toskansko 8 Toskansko 9 Toskansko 10 Toskansko 11 Toskansko 12 Toskansko 13 Toskansko 14 Toskansko 15 Toskansko 16 Toskansko 17 Toskansko 18 Toskansko 19 Toskansko 20 Toskansko 21

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour