Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Cykloturistika > Autokarové > RAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika)
Rakosuké a Bavorské alpy

RAKOUSKÉ A BAVORSKÉ ALPY (cykloturistika)

CYKLOTURISTIKA bez nočních přejezdů: Starnbergersee - Benediktbeuern - Zugspitze - Gaistal - Leutasch - Sölden - Ötztal - Karwendel - Mittenwald - Walchensee. Trasy vedou po cyklostezkách a lesních cestách. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme horská nebo treková kola.
Hledá se MUŽ Hledá se ŽENA

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
24320114.8.2024 - 18.8.202413 990 KčObjednat
2432027.8.2024 - 11.8.202413 990 KčObjednat

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za nástup v Rakovníku:   
300 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
1 800 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Beroun, Praha, Rakovník, Plzeň

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • dopravu klimatizovaným autokarem s WC, přepravu kol
  • 4x ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 4x polopenzi
  • pobytovou taxu
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • lanovku Almbahn: cca 17 € včetně přepravy kola

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odjezd z Prahy v cca 5.45 hod. Vyhlídková jízda na kolech po východním, případně západním břehu vyhledávaného bavorského jezera STARNBERGERSEE (možnost koupání) se siluetou Alp v pozadí. Další alternativou je cykloturistika malebným venkovem s upravenými statky roztroušenými uprostřed idylické krajiny. Cílem všech etap (cca 50-60 km) je městečko BENEDIKTBEUERN s pozoruhodným benediktinským klášterem dnes spravovaným řádem Salesiánů. Ubytování poblíž rakouského Scharnitz.

2.den

Vyložení kol u skokanských můstků v olympijském GARMISCH-PARTENKIRCHENU. Cesta v sedle bicyklu povede nejprve údolím řeky Loisach do rakouského EHRWALDU, turistického střediska ležícího na úpatí ZUGSPITZE, nejvyšší hory SRN. Za pomoci lanovky Almbahn zdolání 400 m převýšení (variantně lze vyšlápnout na kole). Dech beroucí sjezd fotogenickým údolím GAISTAL, nádherným přírodním amfiteátrem se šťavnatými loukami a neopakovatelnými výhledy. Individuální dojezd krásným údolím LEUTASCH až do hotelu (cca 60-70 km). Nocleh.

3.den

Přejezd busem do mondénního lyžařského střediska SÖLDEN, srdce impozantního údolí ÖTZTAL obklopeného mohutnými ledovci a více než 250 vrcholy dosahujícími výšky přes 3 000 m. Pohodová cyklistika okouzlující přírodou přes typická tyrolská městečka a horské vesničky až k Innu (cca 60 km.). Návrat autokarem na ubytování.

4.den

Výlet na kolech do nitra úchvatného pohoří KARWENDEL tvořeného vápencem, který zde vymodeloval kulisu úžasných skalních věží, rozervaných hřebenů a strmých stěn. Lehčí trasa povede nejprve podél toku Isaru, avšak cílem bude údolí RISSTAL - jediné celoročně osídlené místo této nejrozlehlejší chráněné oblasti na území Rakouska (cca 55 km). Zdatní cyklisté mohou absolvovat okruh stoupající od hotelu nejprve neosídlenou romantickou dolinou sevřenou majestátnými horskými štíty do sedla Hochalmsattel (1 803 m), odkud následuje sjezd po šotolinových horských silničkách panenskou krajinou do údolí Risstal, kde se spojí s lehčí variantou (cca 65 km). Krátký přejezd autokarem zpět na ubytování.

5.den

Cykloturistika nejprve ve stopách vyhlášených tratí pro klasické lyžování vedoucích od hotelu do německého MITTENWALDU a dále k populárnímu jezeru WALCHENSEE v podhůří Bavorských Alp. Ukončení etapy v oblíbeném letovisku KOCHEL AM SEE ležícím na břehu stejnojmenného jezera (možnost koupání). Celkem cca 50 km. Příjezd do Prahy v cca 22 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour