Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
bagan

MYANMAR (Barma) se závěrečným pobytem na ostrově Koh Chang 2021!

POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Mandalaj - Inwa - Bagan - Inle - Yangon - Koh Chang...Termín 15.01.-31.01.2021. Možnost prodloužení pobytu na ostrově Koh Chang. Lety z Evropy do Asie a zpět budou operovány největším dopravním letadlem světa Airbusem A-380 (Emirates). Průvodce: Petr Pošepný

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 15.30 hod. (letecká společnost Emirates).

2.den

Přílet do Dubaje v 0.25 hod. Odlet z Dubaje v 3.30 hod. Přílet do thajské metropole BANGKOKU v 12.35 hod. Transfer na ubytování do hotelu v Bangkoku.

3.den

Přelet do Myanmaru. Prohlídka MANDALAJ: Mahamuni Paya - svatyně se sochou Buddhy pokrytou více než 15 cm silnou vrstvou zlatých lístků; Kuthadow Paya nazývaná "největší kniha světa" (729 mramorových desek s textem Tripitaky ukrytých ve stejném počtu malých stúp); západ slunce z Mandalajské hory. Ubytování.

4.den

Projížďka koňským povozem starobylým městem INWA, zastávky u několika stúp a kláštera zbudovaného na 267 teakových sloupech. Odpoledne výjezd na SAGAINGSKOU HORU, do duchovního centra kraje s více než pěti sty, do dálky zářícími stúpami. Procházka po U-BEINOVĚ MOSTĚ - nejdelším teakovém mostě pro pěší na světě (délka 1,2 km), který je stále užíván místními obyvateli. Návrat na ubytování.

5.den

Celodenní plavba lodí po řece Ayeyarwady z Mandalaje do Baganu umožňující nahlédnout do běžného života vesničanů v údolí řeky. Ubytování.

6.den

Návštěva BAGANU, jehož okolí zdobí na 3 000 převážně cihlových chrámů vybudovaných místními panovníky od 11. do 13. stol. na ploše pouhých cca 40 km2. Mnohé z těchto naprosto jedinečných staveb lze obdivovat nejen zvenčí, ale pozornost zaslouží i jejich vnitřní výzdoba. Nezapomenutelným zážitkem pak pro většinu návštěvníků bývá výstup na terasy chrámů s neskutečným výhledem do celého údolí. Návrat na ubytování.

7.den

Zastávka u poutní hory POPA, která je nejdůležitějším místem pro uctívání natů (bůžků) v celé zemi. Panoramatická jízda horskou silnicí stoupající na náhorní plošinu Shan ležící více než 1 300 m vysoko. Ubytování v městečku NYAUNG SHWE, které je vstupní branou do oblasti jezera Inle.

8.den

Celodenní výlet na malých motorových člunech po scénickém jezeře INLE, které je domovem kmene Inthů žijících v chatrčích postavených na kůlech a živících se převážně pěstováním zeleniny a ovoce na plovoucích ostrovech přišpendlených ke dnu bambusovými kůly. Břehy jezera jsou pak poseté více než stovkou buddhistických kyaungů a tisícovkou stúp (návštěva plovoucího trhu; zastávka ve vesničce Indein s ruinami pagod z 17 stol.;"Klášter skákající kočky"...). Návrat na ubytování.

9.den

Odlet do YANGONU. První část prohlídky bývalého hlavního města, jehož centrum je podivuhodnou směsicí typické asijské atmosféry a chátrajících budov vybudovaných v koloniálním stylu (Chaukhtatgyi Paya, Schwedagon Paya…). Ubytování.

10.den

Procházka indickou a čínskou čtvrtí přecpanou obchody a pouličními prodavači. Návštěva Pagody Sule Paya. Možnost nákupů na Scott Market. Večer odlet z Yangonu do Thajska. Ubytování v Bangkoku.

11.den

Transfer mikrobusem na ostrov KOH CHANG (za příplatek přelet letadlem). Ubytování ve středisku Khlong Prao, resortu Coconut Beach Resort ležícím přímo na pláži (www.coconutkohchang.com; pokoje wanishpool 1/2, event. villa 2; další typy pokojů za příplatek na vyžádání).

12.-15.den

Pobyt na ostrově KOH CHANG, který je největším ostrovem severovýchodní části Thajska, cca 30 km dlouhý a 14 km široký. Moře je zde příjemně teplé a průzračné. Pláže pokrývá převážně jemný písek, zatímco vnitrozemí je hornaté a porostlé tropickou vegetací. Středisko samotné, stejně jako celé západní pobřeží nabízí nepřeberné možnosti denní i večerní zábavy a aktivit (potápění, šnorchlování na korálových útesech, trekking v horách, jízdu na slonech, mořský kayaking, lodní výlety po okolních ostrovech…). V letovisku naleznete řadu restaurací a obchodů včetně supermarketů a banky.

16.den

Odpoledne transfer na letiště v Bangkoku.

17.den

Odlet z Bangkoku v 1.05 hod. Přílet do Dubaje v 5.00 hod. Odlet z Dubaje v 9.10 hod. Přílet do Prahy v 12.55 hod.

18.POZNÁMKA Č. 1: PROHLÍDKA BANGKOKU

Fakultativně lze poslední noc zájezdu zajistit ubytování v Bangkoku - www.bangkokpalace.com (28.01.-29.01.2021) a absolvovat prohlídku Bangkoku s česky hovořícím průvodcem dne 29.01.2021 (pobyt na Koh Changu se tím zkrátí o 1 noc). Cena: 1 900 Kč/os. včetně vstupného a obědu. Program: výlet lodí po řece Chao Phraya, návštěva chrámů Wat Pho (socha ležícího Buddhy), Wat Traimit (socha zlatého Buddhy), prohlídka královského paláce s chrámem Smaragdového Buddhy...

19.POZNÁMKA Č. 2

Možnost prodloužení pobytu na ostrově Koh Chang.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
21640115.1.2021 - 31.1.202158 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 31.12.2020):   
-1500 
 • vízum do Barmy:   
1500 
 • prohlídka Bangkoku:   
1900 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • mezinárodní letenky Praha-Bangkok-Praha, Bangkok-Mandalaj a Yangon-Bangkok (vždy včetně odbaveného zavazadla)
 • vnitrostátní letenku Heho - Yangon (vždy včetně odbaveného zavazadla)
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem (busem)
 • trajekty a lodě dle programu
 • 14x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 14x snídani
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • vízum do Myanmaru - 1 500 Kč/os. (vyřizuje CK)
 • "spropitné" a vstupné v Myanmaru - cca 110 USD/os.

 

Související odkazy:

b1 b2 b3 b4 b5 b6 b7 b8 b9 b10 b11 b23 b12 b13 b15 b16 b18 b19 b20 b21 b22 b24 b25 b26

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné