Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
lao

LAOS - THAJSKO - Koh Chang - pobytově poznávací zájezd 2021!

POBYTOVĚ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Bangkok - Chiang Mai - Doi Inthanon - Chiang Dao - Luang Prabang - Kuang Si - Mekong - Tad Sae - Vang Vieng - Vientiane - Koh Chang...Termín 29.01.-16.02.2021. Možnost prodloužení pobytu na ostrově Koh Chang. Lety z Evropy do Asie a zpět budou operovány největším dopravním letadlem světa Airbusem A-380 (Emirates).

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy v 15.30 hod. (letecká společnost Emirates).

2.den

Přílet do Dubaje v 0.25 hod. Odlet z Dubaje v 3.30 hod. Přílet do thajské metropole BANGKOKU v 12.35 hod. Transfer na ubytování do hotelu v Bangkoku.

3.den

Volný den v BANGKOKU, event. fakultativní prohlídka města s českým průvodcem: výlet lodí po řece Chao Phraya, návštěva chrámů Wat Pho (socha ležícího Buddhy), Wat Traimit (socha zlatého Buddhy), prohlídka královského paláce s chrámem Smaragdového Buddhy... Cena: 1 900 Kč/os. včetně vstupného a obědu. V cca 19 hod. odlet to Chiang Mai. Ubytování.

4.den

Prohlídka podmanivého CHIANG MAI, historického města a centra buddhismu se stovkami okouzlujících chrámů a pagod pocházejících z 14.-16. stol. Návštěva orchidejové farmy. Výjezd k Wat Phra That Doi Suthep (1 605 m), nejuctívanějšímu náboženskému místu v severním Thajsku s reprezentativní výzdobou a fantastickými výhledy. Návrat na ubytování. Návštěva nočního bazaru v Chiang Mai. Nocleh.

5.den

Celodenní výlet mikrobusem na nejvyšší horu Thajského království - DOI INTHANON (2 565 m) tyčící se ve stejnojmenném národním parku porostlém bujnými tropickými lesy, protkaném mocnými řekami a majestátnými vodopády. Nenáročná procházka s neopakovatelnými scenériemi. Návrat na ubytování.

6.den

Návštěva vesnice "DLOUHÝCH KRKŮ". Prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu CHIANG DAO s krápníkovou výzdobou doplněnou početnými sochami Buddhy. Odpoledne zastávka na ČAJOVÉ PLANTÁŽI "Araksa Tea Garden". Vyzkoušení sběru čajových lístků, seznámení s výrobou a ochutnávka. Návrat na ubytování.

7.den

Volné dopoledne v Chiang Mai. Odpoledne transfer na letiště a odlet do laoského LUANG PRABANGU (UNESCO). Ubytování v centru tohoto rozkošného městečka na břehu Mekongu, nejdelší řeky jihovýchodní Asie.

8.den

Dopoledne výlet ke kaskádovým vodopádům KUANG SI padajícím z výšky cca 60 m do průzračných lesních jezírek (možnost koupání). Odpoledne první část prohlídky LUANG PRABANGU, bývalého hlavního města země s úchvatnou atmosférou a jedinečnou "mozaikou" tradiční dřevěné a francouzské koloniální architektury (Wat Xieng Thong - elegantní chrám s devítistupňovou střechou sahající až k zemi, který se právem řadí mezi mistrovská díla buddhistického stavitelství 16. stol.; Královský palác z počátku 20. stol postavený ve francouzském stylu; Wat Sene Souk Haram - alias chrám 100 000 pokladů...). Návrat na ubytování.

9.den

Půldenní vyhlídková plavba lodí po MEKONGU ke známé jeskyni PAK OU, posvátnému místu vyzdobenému stovkami soch a sošek Buddhy. Cestou zastávka v laoské vesnici známé produkcí místní "whisky". Odpoledne výlet k fotogenickým vodopádům TAD SAE, přírodnímu skvostu s vodou přetékající přes vápencové schody do tyrkysově zbarvených tůní lákajících k osvěžení. Návrat do Luang Prabangu. Pozorování západu slunce z kopce Phu Si vypínajícího se přímo z historického centra města a vyzdobeného 24 m vysokou stúpou That Chomsi. Návštěva večerního trhu nebo posezení v některé z roztomilých hospůdek. Nocleh.

10.den

Přejezd scénickou horskou silnicí do rozlehlé krasové oblasti s vápencovými skalními homolemi porostlými tropickou vegetací. Ubytování v turistickém středisku VANG VIENG plného barů zavírajících až v pozdních nočních hodinách. Podvečerní procházka mezi políčky podél řeky Nam Song. Nocleh.

11.den

Fakultativní vyhlídkový let balonem nad místní malebnou krajinou. Návštěva působivé jeskyně POUKHAM, která je jednou z mnoha desítek zpřístupněných podzemních prostor této populární oblasti. Přesun do VIENTIANE, ležícího na břehu Mekongu nedaleko hranic s Thajskem. Nocleh.

12.den

Prohlídka VIENTIANE - hlavního města Laosu (stúpa Pha Tat Luang, chrám Wat Si Saket, oblouk vítězství Patuxai). Odpoledne odlet do Bangkoku. Nocleh.

13.den

Transfer na ostrov KOH CHANG, který je největším ostrovem severovýchodní části Thajska, cca 30 km dlouhý a 14 km široký. Moře je zde příjemně teplé a průzračné. Pláže pokrývá převážně jemný písek, zatímco vnitrozemí je hornaté a pokryté tropickou vegetací. Ubytování na jedné z nejkrásnějších pláží západní části ostrova - ve středisku Khlong Prao (www.coconutkohchang.com).

14-17.den

Pobyt na ostrově Koh Chang. Středisko samotné, stejně jako celé západní pobřeží nabízí nepřeberné možnosti denní i večerní zábavy a aktivit (potápění, šnorchlování na korálových útesech, trekking v horách, jízdu na slonech, mořský kayaking, lodní výlety po okolních ostrovech…). V letovisku naleznete řadu restaurací a obchodů včetně supermarketů a banky.

18.den

Odpoledne transfer na letiště v Bangkoku.

19.den

Odlet z Bangkoku v 3.30 hod. Přílet do Dubaje v 7.15 hod. Odlet z Dubaje v 9.10 hod. Přílet do Prahy v 12.55 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
21670129.1.2021 - 16.2.202157 990,00 Kč

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • ČASOVÁ SLEVA při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před zahájením zájezdu, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před zahájením zájezdu (akce platí do 31.12.2020):   
-1500 
 • prohlídka Bangkoku:   
1900 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Bangkok - Praha, Bangkok - Chiang Mai, Chiang Mai - Luang Prabang, Vientiane - Bangkok (vždy včetně odbaveného zavazadla)
 • dopravu klimatizovaným mikrobusem (busem)
 • 16x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
 • 16x snídani
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • vízum do Laosu - cca 40USD (vyřizuje se na místě)
 • "spropitné" a vstupné - cca 120 USD

 

Související odkazy:

laos2 laos3 laos4 laos5 laos6 vangvieng1 vangvieng2 vientiane1 vientiane2 vientiane3

Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné