Úvod

MAMUT TOUR s.r.o.
zpět na seznam
matera

ITÁLIE - Apulie (letecky) - 2020!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Matera - Gallipoli - Santa Maria di Leuca - Otranto - Ostuni - Alberobello - Locorotondo - Brindisi - Bari - Castel del Monte...termín 20.09.-27.09.2020

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet přímou linkou z Prahy do Bari v cca 10 hod. Transfer do letoviska TORRE DELL´ORSO (květnový termín)/MARINA DI OSTUNI-VILLANOVA (zářijový termín). Ubytování v hotelu cca 100 m od pláže (květen - www.hotelbelvederesalento.com)/cca 600 m od pláže (září - www.hotelplaia.it). Odpočinek u moře. Nocleh.

2.den

Návštěva úchvatného města MATERA (UNESCO), jehož stará část je jedním z nejdéle trvale osídlených míst na světě. Najdete zde původní kamenné domečky a stovky pozoruhodných skalních obydlí vytesaných do strmých stěn hluboké rokle. Není divu, že toto místo se stalo kulisou mnoha historických velkofilmů. Návrat na ubytování.

3.den

Prohlídka GALLIPOLI, starobylého města přezdívaného "Perla Jónského moře", jehož historické jádro s křivolakými uličkami se rozprostírá na opevněném ostrově, který je s pevninou spojen kamenným mostem. Možnost krátké relaxace na místní písečné pláži s křišťálově čistou vodou. Přejezd na mys SANTA MARIA DI LEUCA, ležící na nejjižnějším cípu Apulie, na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Výlet lodí podél skalnatého pobřeží s několika působivými jeskyněmi a přehlídkou prázdninových vil. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva města LECCE, honosící se přezdívkou "Barokní Florencie" s řadou kupeckých domů, paláců, ale i církevních staveb zbudovaných z místního vápence (pozůstatky římského amfiteátru, Piazza del Duomo, bazilika Santa Croce s bohatou dekorativní výzdobou…). Prohlídka malebného městečka OTRANTO, jehož středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami a románskou katedrálou vyzdobenou jedinečnou mozaikovou podlahou obepínají mohutné hradby. Zastávka u fotogenického BAUXITOVÉHO JEZÍRKA, na jehož hladině se zrcadlí okolní hnědočervené jílové svahy. Návrat na ubytování.

5.den

Zastávka v okouzlujícím "bílém městě" OSTUNI, situovaném na kopci s nádherným výhledem. V historickém centru naleznete spleť uliček, romantická zákoutí, katedrálu v pozdně gotickém slohu i Biskupský palác. Zajímavostí místního muzea je pak kostra těhotné ženy a jejího nenarozeného dítěte stará 28 000 let. Návštěva města ALBEROBELLO (UNESCO) známého díky své unikátní architektuře zvané "trulli". Jedná se o bílé domky s kruhovým půdorysem a kamennou střechou, kterých je zde více než tisíc. Procházka městečkem LOCOROTONDO plným sněhobílých domů, kostelů a krásných zátiší, kde jako by se čas zastavil. Návrat na ubytování.

6.den

Dopoledne prohlídka BRINDISI, které je již od starověku významným přístavem pro obchod s východním středomořím a kde lze spatřit kostel San Giovani al Sepolcro z 11. stol. založenýtempláři podle vzoru skalního domu v Jeruzalémě a také pontifikální baziliku Cattedrale di Brindisi. Odpoledne odpočinek u moře v místě ubytování. Nocleh.

7.den

Návštěva přístavního BARI, metropole Apulie se zachovalým starým městem tvořeným labyrintem rušných ulic a náměstí dýchajících neobyčejnou atmosférou (monumentální románská bazilika San Nicola vystavěná pro uložení ostatků sv. Mikuláše, katedrála di San Sabino z konce 12. stol., normanská pevnost Castello Svevo….). Prohlídka hradu CASTEL DEL MONTE (UNESCO), jedné z nejpozoruhodnějších a nejzáhadnějších památek italského jihu. Obrovská pevnost viditelná ze vzdálenosti mnoha kilometrů byla postavena v letech 1229 - 1240 za panování Fridricha II., císaře Svaté říše římské a je všudypřítomně provázena číslem osm - je vybudována z osmi zdí, má osm věží, osm oken a také osm pokojů. U zářijového termínu návrat na ubytování. U květnového zájezdu bude na poslední noc zajištěno ubytování v hotelu*** cca 50 km od Bari (z důvodu kratšího transferu na letiště následující den).

8.den

Brzy ráno transfer na letiště v Bari. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 9 hod.

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncena
20190220.9.2020 - 27.9.202021 500,00 Kč

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Bari - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaných autokarem
  • 7x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a výlet lodí: cca 70 €

 Objednat zájezd
: *
:
: *
: *
:
: *
:
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné