Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > INDIE - "Zlatý trojúhelník" - Váránasí
Indie

INDIE - "Zlatý trojúhelník" - Váránasí

LETECKÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD: Džajpúr - Fatéhpúr Síkrí - Ágra - Tádž Mahál - Váránasí - Sarnáth - Dillí... PRŮVODKYNÉ: Eva Mahrová
Hledá se ŽENA

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
24120119.9.2024 - 29.9.202449 990 KčObjednat

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
9 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • mezinárodní letenku Praha - Dillí - Praha (Emirates) a vnitrostátní letenku Dillí - Váránasí - Dillí včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 8x ubytování v hotelu 4*(2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 8x polopenzi
  • místního a českého průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • "spropitné" a vstupné dle programu: cca 150 USD
  • elektronické vízum do Indie: 800 Kč (vyřizuje CK)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 15.30 hod. odlet z Prahy přes Dubaj do Indie (čekání na přestupu cca 4,5 hod.).

2.den

Ráno přílet do indické metropole DILLÍ. První část prohlídky města: opevněné Staré město Šáhdžahanabád s nepřeberným množstvím krámků tvořících nekonečné tržiště; největší mešita Indie - Jama Masjid z roku 1656; náměstí Chandi Chowk s barvitým bazarem; nezapomenutelná projížďka cyklorikšami labyrintem úzkých uliček umožňující získat syrový obraz pravé Indie; památník Raj Ghat "otce národa" Mahátma Gándhího… Nocleh.

3.den

Dokončení prohlídky DILLÍ: India Gate - brána postavená k uctění památky Indů padlých během 1. sv. války; Prezidentský palác sloužící do roku 1950 jako rezidence britského generálního guvernéra; Humajúnova hrobka -jedinečná ukázka tzv. Mughalské architektury (UNESCO); Kutub Minár - nejvyšší cihlový minaret světa vysoký 72 m (UNESCO); proslulý "nerezavějící sloup"; Gurudwara - neobyčejný svatostánek pohostinných a hrdých Sikhů s typickými turbany a plnovousy, patřící k politické a intelektuální elitě země; moderní Bahaj Temple - chrám vybudovaný ve tvaru lotosového květu... Návrat na ubytování.

4.den

Dopoledne odlet z Dillí do posvátného VÁRÁNASÍ, o kterém Mark Twain prohlásil, že je starší než historie, starší než tradice, starší dokonce než legendy a ještě dvakrát tak staré jako to všechno dohromady. Nocleh.

5.den

Návštěva VÁRÁNASÍ - svatého místa pro všechny hinduisty, buddhisty i džinisty Za svítání projížďka lodí okolo posvátných ghátů, kde brzy ráno dochází k rituálnímu očišťování tisíců poutníků v posvátných vodách Gangy. Procházka starým městem. Krátký přejezd do SARNÁTHU - prohlídka buddhistických chrámů a stúp. Večer zhlédnutí každodenního obřadu Árthí - "uzavírání Gangy". Návrat na ubytování.

6.den

V poledních hodinách odlet do Dillí. Pokračování busem do Ágry (cca 220 km), bývalého hlavního města Mughalské říše a jedné z nejvýznamnějších turistických destinací Indie. Ubytování.

7.den

Prohlídka jednoho ze sedmi novodobých divů světa a symbolu Indie vystavěného sultánem Šahdžahánem na památku své předčasně zesnulé ženy - impozantního mauzolea TÁDŽ MAHÁL (UNESCO) s rozlehlými zahradami a vodními plochami. Návštěva další skvostné ukázky Mughalské architektury - bohatě zdobené pevnosti ÁGRA (UNESCO) zbudované z červeného pískovce. Exkurze do kamenické dílny na zpracování mramoru pro dekorativní účely (technika pietra dura). Procházka komplexem zahrad MEHTAB BAGH na břehu řeky Jamuny nabízející nevšední pohled na slavný Tádž Mahál. Návrat na ubytování.

8.den

Cestou do Džajpúru (cca 250 km) návštěva FATÉHPÚR SÍKRÍ, městečka na pokraji pouště s pevností vybudovanou císařem Akbarem v letech 1571-1585 na počest súfíského světce Salíma Číštího. Rozměry a propracovanost sultánského paláce opuštěného 14 let po dokončení kvůli nedostatku vody jsou nevídané a právem byl zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ubytování.

9.den

Celodenní program v DŽAJPÚRU, hlavním městě Radžasthánu přezdívaném díky zbarvení domů historického centra jako tzv. "Růžové město": projížďka na slonech do pevnosti AMBER, bývalého sídla místních maháradžů - prohlídka; exteriéry pětipodlažní Hawa Mahal (Paláce Větru) s 593 malými okénky (tzv. Jharokas), kterými urozené ženy mohly nepozorovaně sledovat ruch v ulicích města; návštěva Městského paláce s muzeem dokumentujícím život místních obyvatel; vyzkoušení miniaturní malby na zrnka rýže... Návrat na ubytování.

10.den

Volné dopoledne, případně program s průvodkyní. Odpoledne transfer na letiště v DILLÍ.

11.den

Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13 hod. (čekání na přestupu cca 2 hod.)

 

Indie 2 Indie 3 Indie 4 Indie 5 Indie 6 Indie 7 Indie 8 Indie 9 Indie 10 Indie 11 Indie 12 Indie 13

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour