Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > ITÁLIE - Apulie
matera

ITÁLIE - Apulie

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Matera - Gallipoli - Lecce - Otranto - Ostuni - Alberobello - Locorotondo - Brindisi - Bari - Castel del Monte... PRŮVODKYNĚ: Danuše Vavrochová

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-7.10.2024 - 14.10.202428 500 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
5 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha – Bari – Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaných autokarem
  • 6x ubytování v hotelu 3*, 1x ubytování v hotelu 3* u Bari (vždy 2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x večeři, 6x snídani
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a výlet lodí: cca 80

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 6 hod. odlet přímou linkou z Prahy do Bari. Prohlídka hradu CASTEL DEL MONTE (UNESCO), jedné z nejpozoruhodnějších a nejzáhadnějších památek italského jihu. Obrovská pevnost viditelná ze vzdálenosti mnoha kilometrů byla postavena v letech 1229 - 1240 za panování Fridricha II., císaře Svaté říše římské a je všudypřítomně provázena číslem osm – je vybudována z osmi zdí, má osm věží, osm oken a také osm pokojů. Návštěva přístavního BARI, metropole Apulie se zachovalým starým městem tvořeným labyrintem rušných ulic a náměstí dýchajících neobyčejnou atmosférou. Transfer do letoviska MARINA DI OSTUNI-VILLANOVA. Ubytování v hotelu cca 600 m od pláže. Nocleh.

2.den

Zastávka v okouzlujícím „bílém městě“ OSTUNI, situovaném na kopci s nádherným výhledem. V historickém centru naleznete spleť uliček, romantická zákoutí, katedrálu v pozdně gotickém slohu i Biskupský palác. Zajímavostí místního muzea je pak kostra těhotné ženy a jejího nenarozeného dítěte stará 28 000 let. Návštěva města ALBEROBELLO (UNESCO) známého díky své unikátní architektuře zvané „trulli“. Jedná se o bílé domky s kruhovým půdorysem a kamennou střechou, kterých je zde více než tisíc. Procházka městečkem LOCOROTONDO plným sněhobílých domů, kostelů a krásných zátiší, kde jako by se čas zastavil. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva města LECCE, honosící se přezdívkou „Barokní Florencie“ s řadou kupeckých domů, paláců, ale i církevních staveb zbudovaných z vápence. Prohlídka malebného městečka OTRANTO, jehož středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami a románskou katedrálou vyzdobenou jedinečnou mozaikovou podlahou obepínají mohutné hradby. Zastávka u fotogenického BAUXITOVÉHO JEZÍRKA, na jehož hladině se zrcadlí okolní hnědočervené svahy. Návrat na ubytování.

4.den

Volný den. Odpočinek u moře. Nocleh.

5.den

Prohlídka GALLIPOLI, starobylého města přezdívaného „Perla Jónského moře“, jehož historické jádro s křivolakými uličkami se rozprostírá na opevněném ostrově, který je s pevninou spojen kamenným mostem. Možnost krátké relaxace na místní písečné pláži s křišťálově čistou vodou. Přejezd na mys SANTA MARIA DI LEUCA, ležící na nejjižnějším cípu Apulie, na rozhraní Jónského a Jaderského moře. Výlet lodí podél skalnatého pobřeží s několika působivými jeskyněmi a přehlídkou prázdninových vil. Návrat na ubytování.

6.den

Dopoledne prohlídka BRINDISI, které je již od starověku významným přístavem pro obchod s východním středomořím a kde lze spatřit kostel San Giovani al Sepolcro z 11. stol. založený templáři podle vzoru skalního domu v Jeruzalémě a také pontifikální baziliku Cattedrale di Brindisi. Odpoledne odpočinek u moře v místě ubytování.

7.den

Návštěva úchvatného města MATERA (UNESCO), jehož stará část je jedním z nejdéle trvale osídlených míst na světě. Najdete zde původní kamenné domečky a stovky pozoruhodných skalních obydlí vytesaných do strmých stěn hluboké rokle. Není divu, že toto místo se stalo kulisou mnoha historických velkofilmů. Ubytování poblíž Bari.

8.den

V cca 10 hod. přílet z Bari přímou linkou do Prahy.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour