Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > ITÁLIE - Sicílie
Sicile

ITÁLIE - Sicílie

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Vulcano - Lipari - Cefalu - Monreale - Palermo - Segesta - Erice - Agrigento - Piazza Armerina - Etna - Taormina - Syrakusy... PRŮVODKYNĚ: Danuše Vavrochová
First minute Hledá se ŽENA

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-15.9.2024 - 22.9.202428 890 Kč
FM 27 990 Kč
Vyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
7 800 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Katánie - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaných autokarem
  • 7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 115 € + lodní výlet Vulcano cca 65 € + Etna

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Odlet z Prahy do Katánie v cca 12.30 hod. Ubytování na severním pobřeží Sicílie.

2.den

Fakultativně celodenní výlet lodí na ostrov VULCANO, který je součástí tzv. Liparského souostroví známého svou čilou sopečnou aktivitou. Výstup k doutnající sopce Vulcano zakončený odpočinkem v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky nebo na černo-bílé sopečné pláži. Krátká návštěva sousedního ostrova LIPARI. Návrat na ubytování. Zákazníci, kteří nemají o výlet na Vulcano zájem, mohou strávit volný den na pláži u moře.

3.den

Zastávka v rybářském městečku CEFALU. Prohlídka arcibiskupského sídla MONREALE, jehož dominantou je nádherná katedrála s vysokými věžemi a úchvatnou mozaikovou výzdobou (nejvýznamnější památka normanského stavitelství na Sicílii). Procházka historickou částí PALERMA s normanskými stavbami v orientálním stylu, barokními památkami i úzkými uličkami starého města. Ubytování poblíž Palerma.

4.den

Zastávka v SEGESTĚ se zbytky řeckého sídliště, chrámem a divadlem. Prohlídka okouzlujícího středověkého městečka ERICE situovaného v nadmořské výšce 800 m, pouhé dva kilometry od moře (nádherné výhledy). Průjezd podél solných polí, odkud se přirozeným odpařováním vody získává mořská sůl. Ubytování nedaleko Agrigenta.

5.den

AGRIGENTO - návštěva archeologického komplexu se zříceninami antických chrámů (chrám Concordia - údajně nejzachovalejší antická chrámová stavba na světě, Diův chrám, Heraklův chrám, Porta Aurea…). Prohlídka překrásných mozaikových komplexů ze 4. stol. nedaleko městečka PIAZZA ARMERINA (cca 3 500 m2 mozaik znázorňujících život římské honorace, ale i mytologická témata či lovecké výjevy). Ubytování na východním pobřeží Sicílie.

6.den

Výlet ke kráteru ETNY: odjezd autokarem do oblasti Rifugio Sapienza ležící v nadmořské výšce 1 923 m. Možnost výběru jedné z následujících variant:1) zdarma - resp. v ceně zájezdu vyjedete na parkoviště pod lanovkou, kde je vidět velký kráter (cesta k němu trvá cca 1,5 hod.), k menšímu kráteru a zpět se lze dostat za cca 2,5 hod.2) lanovkou (cca 50 €/zpáteční jízdenka) do 2 500 m. Odtud pěšky, obvykle ve velkém větru a černém prachu (za 5 € lze zapůjčit v baru zimní bundu). Po 2 hodinách vystoupáte pod 4 hlavní krátery ve výšce 3 000 m. Dále se obchází 2 krátery z let 2002-2003 (cca 1 hod.). Celková doba výletu včetně lanovky je cca 5 hod. Nutná zimní bunda (nebo její vypůjčení v baru) a botasky.3) lanovkou a ter. vozidly (cca 78 € včetně místního průvodce). Výjezd ter. vozidly do cca 2 900 m (značná zima, sníh, vítr a prach), pod 4 hlavní krátery. Dále se obchází 2 krátery z let 2002-2003 (cca 1 hod.). Celková doba výletu je 4 hod. Nutná zimní bunda (nebo její vypůjčení v baru) a botasky. V žádném případě se nelze dostat až na nejvyšší vrchol Etny - ten je za tzv. bezpečnou zónou. Ale i tak se jedná o nádherný zážitek. Doporučujeme třetí variantu, která je sice nejdražší ale také nejhezčí a nejpohodlnější.Odpoledne prohlídka TAORMINY, jednoho z nejkrásněji položených italských měst s úžasným výhledem na symbol ostrova - Etnu, nejvyšší činnou sopku Evropy. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka SYRAKUS s řadou památek (Apollonův chrám, Dionýsovo ucho…). Návrat na ubytování. Odpolední odpočinek u Jónského moře. Nocleh.

8.den

Transfer na letiště v Katánii. Přílet do Prahy v cca 18 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour