Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Jordansko

JORDÁNSKO

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Ammán - Ajlun - Jerash - Petra - Madaba - Nebo - Shobak - Agaba - Mrtvé moře

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-10.10.2024 - 17.10.202433 480 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 1 lůžkový pokoj:   
9 600 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Ammán - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x polopenzi
  • místního a českého průvodce
  • vízum do Jordánska
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • vstupné dle programu - cca 170 USD, "spropitné" pro místního řidiče a průvodce - cca 40 USD

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 6 hod. odlet z Prahy do AMMÁNU. Prohlídka hlavního města Jordánska malebně rozloženého na bezmála dvou desítkách kopců (citadela s množstvím antických památek z římské doby, palác Umayyad…). Ubytování v Ammánu.

2.den

Návštěva vesnice AJLUN se zříceninou stejnojmenné muslimské pevnosti z 12 stol., která byla vystavěna na obranu před útoky křižáků. Dnes kromě muzea se sbírkou úlomků mozaik a keramiky nabízí především úžasné panorama údolí bájné řeky Jordánu - jednoho z nejposvátnějších toků světa. Prohlídka starověkého města JERASH přezdívaného Pompeje východu. Toto místo se řadí mezi nejzachovalejší řecko-římská sídla na Středním východě (chrám Artemidy a Dia, hipodrom, sloupové kolonády, římské lázně…). Návrat na ubytování.

3.den

Přejezd na jih země, po části tzv. KRÁLOVSKÉ CESTY vinoucí se okouzlující krajinou s nádhernými výhledy. Svého času se jednalo o významnou obchodní spojnici využívanou rovněž početnými armádami, ale také poutníky. Mimochodem, Jordánsko je jedinou zemí na světě, kterou prošli všichni tři proroci: Ježíš, Mojžíš i Muhammad. Návštěva města MADABA vyhlášeného pro své mozaiky a především díky tzv. Madabské mapě - mozaice zachycující Svatou zemi a Jeruzalém. Nedaleko se nachází světoznámé poutní místo - 800 m vysoká hora NEBO, na kterou vystoupil Mojžíš z Moábských pustin a nakonec zde nalezl svou smrt. Pokračování přes Wadi Moujeb k monumentálnímu křižáckému hradu SHOBAK kombinujícímu prvky evropské, byzantské a arabské architektury. Ubytování v Petře.

4.den

Celodenní návštěva starobylého skalního města PETRA - jedné z nejvýznamnějších památek naší planety právem zařazené na seznam sedmi novodobých divů světa. Procházka přes kilometr dlouhou, impozantní soutěskou Siq - úzkou trhlinou mezi dvěma převislými útesy vysokými přes 100 m, na jejímž konci se otevře pohled na velkolepou Pokladnici, majestátní hrobku panovníků dokumentující neuvěřitelnou zručnost místních kameníků. Návrat na ubytování.

5.den

Přesun do fascinující přírodní rezervace Wádí Rum, tzv. MĚSÍČNÍHO ÚDOLÍ, považovaného za nejkrásnější pouštní scenérii na světě obývanou cca 2 000 beduíny kmene Zalabia. Dvouhodinová projížďka džípy úchvatnou krajinou bizarních pískovcových skalních útvarů vyrůstajících z doruda zbarveného písku. Přejezd na pobřeží Rudého moře, do populárního letoviska AGABA nedaleko hranic s Izraelem a Saudskou Arábií. Ubytování v přímořském resortu.

6.den

Volný den u moře, koupání. Nocleh.

7.den

Přejezd k MRTVÉMU MOŘI. Odpoledne ubytování v hotelu přímo u Mrtvého moře na jordánské straně. Odpočinek, relaxace u moře a v hotelových bazénech. Nocleh.

8.den

Ráno transfer na letiště do Ammánu (cca 30 km). Přílet do Prahy v cca 15 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour