Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > KEŇA safari + Diani Beach
Keňa

KEŇA safari + Diani Beach

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Masai Mara - Nakuru - Naivasha - Amboseli - Tsavo East - Diani Beach - Nairobi
First minute

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
24700122.8.2024 - 4.9.202477 680 Kč
FM 76 680 Kč
Objednat

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Nairobi - Praha včetně odbaveného zavazadla
 • vnitrostátní letenka Ukunda Diani beach - Nairobi
 • dopravu v rámci safari po Keni velkými jeepy, transfery po Nairobi a z Diani beach na letiště
 • 6 denní safari + 1 den přesun jeepy na Diani Beach
 • 6x ubytování v turistických hotelech, stanových chatkách v lodgiích a campech během safari s plnou penzí (viz popis v programu), 1 litr vody/os. během safari
 • 2x ubytování v Nairobi v hotelu 3,5*** se snídaní + možnost využít pokoj až do večerních hodin před odletem zpět do ČR
 • 4x ubytování v hotelu**** se snídaněmi na Diani beach
 • vstupy do národních parků Masai Mara, Lake Naivasha, Lake Nakuru, Amboseli, Tsavo East
 • služby českého průvodce, místního průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • fakultativní výlety (bude upřesněno)
 • spropitné řidiči a místnímu průvodci (bude upřesněno)
 • zajištění e-víza (eTA) do Keni = 900,- Kč (vyřizuje CK)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Ráno v 06.30 hod. odlet z Prahy (Air France) s přestupem v Paříži do Nairobi. Ve 12.15 hod. odlet z Paříže (let ccca 8 h 5 min.), oběd a večeře na palubě letadla. Přílet do Nairobi ve 21.20 hod. místního času (tj. v 20.20 hod. našeho času). Transfer do hotelu. Ubytování v hotelu nedaleko od letiště, nocleh.

2.den

Ráno odjezd od hotelu se zastávkou na vyhlídku Great Rift Valley. Sestup a cesta do Masai Mara branou Sekenani gate. (Masai Mara je pokračování národního parku Serengeti (Tanzánie) na území Keni).Krátká projížďka po rezervaci. Ubytování v Miti Mingi Camp, teplý oběd, po kterém následuje odpolední a večerní projížďka za zvěří až do západu slunce. Večeře a přenocování ve stanových chatkách.

3.den

Ranní projížďka za východu slunce, poté snídaně v campu. Návštěva řeky Mara a všech zákoutí Masai mara. Piknikový oběd a krátký odpočinek. Odpolední a večerní vyjížďka za zvěří. Večeře a nocleh ve stejném campu.

4.den

Po snídani fakultativně návštěva masajské vesnice (15 USD). Později odjezd z campu, přejezd k jezeru Nakuru, oběd a odpolední projížďka po parku a jezeře s velkou šancí spatřit žirafy, nosorožce, zebry, lvy a mnoho dalších. Večeře a přenocování v hotelu *** Citymax.

5.den

Brzy ráno snídaně, přejezd k jezeru Naivasha na fakultativní plavbu lodí (20 USD). Poté krátký přejezd do Hells gate. Pěkný útěk pro milovníky přírody. Nádherná krajina vytváří dokonalé prostředí pro ty, kteří si chtějí odpočinout a dostat se do kontaktu s přírodou při sledování pasoucích se zvířat. Vzhledem k absenci šelem je zde možné si zapůjčit kolo a projet se po parku a mít tak autentičtější zážitek ze setkání se zvířaty.Dlouhý přejezd (330 km) do Amboseli s obědem na cestě. Večeře a přenocování v safari kempu Nyati v Amboseli ve stanových chatkách.

6.den

Snídaně a celodenní projížďka po parku s piknikovým obědem. Amboseli nabízí nejlepší výhled na nejvyšší horu Afriky mt. Kilimandžáro, pokud to počasí dovolí. Tento park je nejnavštěvovanějším parkem na keňských safari a jedním z nejstarších keňských parků. V parku můžete narazit na velké množství slonů afrických, dále na lvy, buvoly, leopardy, žirafy, pakoně, gazely, topi, hyeny a další. Večer návrat zpět do kempu, večeře a nocleh ve stejném kempu.

7.den

Brzy ráno snídaně a odjezd do národního parku Tsavo East, který je proslulý velkým počtem slonů, dále svými lvy bez hřívy, stády buvolů, zebrami a žirafami a více než 500 druhů ptáků. Ubytování a oběd v lodgii. Odpoledne další projížďka po parku. Večeře a přenocování v Red elephant lodge.

8.den

Brzy ráno snídaně a poté odjezd z lodge přes Mombasu na Diani Beach. Konec safari. Ubytování a zasloužený odpočinek.Diani beach je jedna z nejlepších a nejoblíbenějších pláží v celé Keni, která se nachází pouhý kilometr jižně od další krásné pláže Tiwi. Okouzluje návštěvníky svým bílým pískem a křišťálovou vodou, nádherným korálovým útesem přímo u pobřeží a spoustou stínu, který poskytují palmové háje. Pláž Diani je proto ideálním místem pro všechny - ať už se chcete koupat, potápět a surfovat, nebo ochutnat tu nejlepší svahilskou kuchyni na keňském pobřeží. V oblasti se navíc také nachází množství restaurací a plážových resortů. Pokud chcete zažít nejlepší šnorchlování na keňském pobřeží, udělejte si celodenní výlet do velkolepého mořského parku Kisite Mpunguti, který se nachází jižně od ostrova Wasini a zahrnuje tři malé ostrůvky.

9.den

Snídaně v hotelu, koupání a odpočinek u moře.Na oběd a večeři lze zajít do blízkých restaurací - od nejlevnější Golden Karafuu (vzdálené cca 120m, ceny asi o 40% levnější než v ČR), přes mexickou Double Fifteen (20m, ceny podobné jako v ČR), k nejdražší Africana Fresh Sea Food (cca 950m. např. humr s chobotnicí a kokosovu rýží za 30 USD).Možnost šnorchlování přímo na Diani beach, možnost půjčení windsurfingu na pláži, nebo plavba lodí se skleněným dnem.

10.den

Snídaně v hotelu, koupání a odpočinek u moře. Fakultativně výlety busem a lodí za šnorchlováním na ostrovech Wasini, do mořského parku Kisite Mpunguti.

11.den

Snídaně v hotelu, koupání a odpočinek u moře.

12.den

Snídaně v hotelu, koupání a odpočinek u moře. Odpoledne přelet z letiště Ukunda Diani beach (doba letu cca 1h 10 min) do Nairobi.Přejezd z Wilsonova letiště do hotelu se zastávkou ve vyhlášené restauraci Carnivor, kde za 32 USD/os. máte volnou degustaci (podobně jako v restauracích Ambiente v ČR). Navíc zde kromě hovězích steaků a drůbže ochutnáte výborného pštrosa, skvěle upraveného krokodýla a další lahůdky včetně dezertu. Ubytování ve stejném hotelu jako na začátku zájezdu.

13.den

Krátký výlet po Nairobi, odpoledne odpočinek v hotelu před letem do ČR. Hotel/pokoje zajištěny i přes další noc, takže zde můžete zůstat do pozdních večerních hodin až do odjezdu na letiště Jomo Kenyatta. Odlet ve 23.30 hod. s Air France do Paříže.

14.den

Přílet do Paříže v 06.55 hod. ráno. Odlet do Prahy v 09.15 hod. Přílet do Prahy v 10.55 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour