Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Madeira

MADEIRA

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Funchal - Monte - Camara de Lobos - Porto Moniz - Pico de Areiro - Santana - Ribeiro Frio - Porto Cruz - Garajau - Curral das Freiras

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-26.7.2024 - 2.8.202426 490 KčVyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za 7 večeří (bufet):   
4 600 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
5 990 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Funchal - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu autokarem/minibusem
  • 7x ubytování v hotelu**** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • 7x snídani (bufet)
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 100 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 12.30 hod. odlet z Prahy přímou linkou na Madeiru. Transfer na ubytování do hotelu Jardins d´ Ajuda cca 3 km od centra Funchalu a 500 m od moře. Cca 50 od hotelu se nachází nákupní centrum "Madeira Fórum".

2.den

Prohlídka madeirské metropole FUNCHALU včetně návštěvy vyhlášeného květinového trhu s pestrou nabídkou exotických rostlin a ryb Espada. Výjezd lanovkou na horu MONTE s krásným výhledem a poutním kostelem Panny Marie (místo posledního odpočinku Karla I. - nekorunovaného české krále). Fakultativně jízda na neobvyklých proutěných saních řízených dvěma muži v tradičním kroji se slamákem. Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva vyhlídkové terasy u "sopečného" kráteru CURRAL DAS FREIRAS a zastávka ve stejnojmenné vesnici s ochutnávkou místních kaštanových specialit (polévka, likér, chléb, koláč). Pohodlná procházka podél levády (typického vodního kanálu - akvaduktu). Prohlídka věhlasné botanické zahrady ve FUNCHALU (ukázky exotické flóry pocházející nejen z Madeiry, ale i jižní Afriky a Brazílie). Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka původní rybářské vesničky CAMARA DE LOBOS, proslavené pobytem Winstona Churchilla. Přejezd mezi banánovými plantážemi na impozantní útes CABO GIRAO - vyhlídkovou plošinu s prosklenou podlahou zavěšenou téměř 600 m nad hladinou Atlantiku. Návštěva lávové jeskyně a vulkanologického centra SAO VICENTE (aktuálně uzavřené). Prohlídka vesničky PORTO MONIZ se zajímavými vulkanickými jezírky (koupání). Návrat na ubytování.

5.den

Procházka vulkanickou pouští a po pestrobarevných útesech SAO LOURENCO v severovýchodní části ostrova (2/8 km). Možnost kombinace kratší túry s koupáním na písečné pláži Prainha. Druhé největší město ostrova - MACHICO. Zastávka u dvanáctimetrové sochy Krista v GARAJAU. Návrat na ubytování.

6.den

Nenáročná turistika v Madeirských horách - oblasti PICO DE ARIEIRO. Zastávka v RIBEIRO FRIO s pstružími sádkami. Procházka podél místní levády na jednu z nejkrásnějších vyhlídek ostrova - tzv. "Balkony". Možnost hřebenové túry na nejvyšší horu ostrova PICO DE RUIVO (1 862 m) nabízející fantastické výhledy. Prohlídka skanzenu SANTANA s typickými modro-červeno-bílými domečky ve tvaru trojúhelníku. Exkurze do zpracovny cukrové třtiny v městečku PORTO CRUZ. Ochutnávka Madeirských vín. Návrat na ubytování.

7.den

Pěší turistika se střední náročností (cca 11 km) po trase: lesovna Rabacal - leváda Risco- leváda 25 fontán. Procházka vavřínový lesem LAURISILVA (UNESCO). Cestou se budete moci kochat fantastickými výhledy do kaňonu s městečkem SAO VICENTE a pohledy na vodopády. Trasa vede zajištěnými svahy, po schodech a rovněž několika tunely. Cestou možnost osvěžení v některém z jezírek. Návrat na ubytování.

8.den

V časných odpoledních hodinách transfer na letiště. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 22 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour