Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Mexiko

MEXIKO

POBYTOVĚ-POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Mexico City - Teotihuacán - Tulum - Palenque - Campeche - Uxmal - Merida - Chichén Itza - Cancún
First minute

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
24280123.11.2024 - 6.12.202486 980 Kč
FM 85 980 Kč
Objednat

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
14 700 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • mezinárodní letenku Praha - Mexico City a Cancún - Praha, vnitrostátní letenku Mexico City - Tuxtla Gutierez (vždy včetně odbaveného zavazadla)
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 9x ubytování s polopenzí v hotelu 4* (snídaně a oběd nebo večeře), 3x ubytování s all inclusive v hotelu 3,5* v Cancúnu (vždy 2 lůžkové pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
  • místního a českého průvodce
  • vstupné dle programu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • "spropitné" řidiči a místnímu průvodci cca 40 USD
  • fakultativní výlet v Cancúnu

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Cca v 11:30 odlet z Prahy s přestupem v Amsterdamu do Mexico-City. Transfer do hotelu. Večeře. Ubytování na 4 noci.

2.den

Snídaně. Navštívíme centrum Mexico-City (UNESCO světové kulturní dědictví) s hlavním náměstím Zócalo, Národním palácem s nástěnnými malbami Diega Rivery (životní druh Fridy Kahlo) na Národním paláci. Dále si prohlédneme Metropolitní katedrálu a zvenku se podíváme na trosky bývalého aztéckého hlavního chrámu Temple Mayor. Poté přejezd na jih města do čtvrti Xohimilco na folklórní výlet lodí po původních kanálech vystavěných Aztéky. Během plavby tradiční pozdní oběd na palubě bárky. Nákup ve Walmartu - nejlevnější nákup nejen Tequily pouhých 10 min od hotelu. Návrat do hotelu. Nocleh.

3.den

Snídaně. Přejezd z Mexico City do vesnice Teotihuacán asi 60 kilometrů severovýchodně od hlavního města. Cestou zastávka u jedné z nejvýznamnějších náboženských památek Latinské Ameriky: svatyně Panny Marie Guadalupské na severovýchodním cípu Mexico City, poutního místa, které každý rok navštíví několik miliónů poutníků z celé latinské Ameriky. Prohlédneme si Starou a Novou baziliku, Tepeyac Hill, Capilla de Indios. Poté navštívíme nejpůsobivější archeologické naleziště středohoří: Teotihuacán (UNESCO). Ústřední osou archeologického areálu, který býval zároveň náboženským a správním centrem města, je Calzada de los Muertos (Cesta mrtvých) - 2 kilometry dlouhá výstavní starověká avenue lemovaná zbytky šlechtických a kněžských paláců, chrámů a pyramid. Na jednom jejím konci stojí chrám Quetzalcóatla s kamennými zpodobeními tohoto boha - Opeřeného hada, na druhém Pyramida Měsíce a dále pak majestátní Pyramida Slunce. Oběd formou bufetu. Během oběda vás čeká hudební vystoupení tria s mexickou hudbou a prezentace aztéckých tanečnic..Poté odjezd zpět do Mexico City. Návrat do hotelu. Nocleh.

4.den

Snídaně. Transfer do města TULA - prohlídka světoznámého centra Toltécké říše. Na místě naleznete tři chrámy ve tvaru zkosených pyramid, sloupce v podobě stylizovaných lidských postav a hlavně vysoké sochy, tzv. Atlanťany. Návrat do hlavního města, návštěva jednoho z nejlepších světových muzeí - Muzeum antropologie. Sály v přízemí obsahují sbírky věnované předkolumbovskému Mexiku, v patře uvidíte, jak jednotlivé domorodé národy současného Mexika žijí dnes. V přízemí najdete celou plejádu prehispánských kultur, Olméky z oblasti Mexického zálivu počínaje, přes Teotihuacán, Zapotéky a Mixtéky z oblasti dnešního státu Oaxaca, Toltéky a Aztéky, až po Maye z poloostrova Yucatán. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5.den

Oproti minulým létům ušetření téměř 17 h přejezdu mezi hlavním městem a Tuxtlou. Snídaně, přejezd na letiště a přelet do Tuxtly Gutierez. Vyzvednutí zavazadel a krátký přejezd do Chiapa de Corzo - prohlídka města založeného v roce 1528. Původně zde bylo území Indiánů kmene Chiapa. Toto město je typické výrobou smaltovaných předmětů. Převažuje zde čistě koloniální architektura. Architektonickou perlou města je fontána na hlavním náměstí, která zpodobňuje španělskou korunu. Případná návštěva Musea da Laca. Ubytování v hotelu. Večeře. Nocleh.

6.den

Snídaně. Výlet lodí po řece Grijalva do kaňonu Sumidero, kde se tyčí skalnaté strmé stěny po obou stranách kaňonu do výšky přes 1.000 m. Nachází se zde mimořádná flóra i fauna včetně krokodýlů. Poté projížďka pokračuje návštěvou indiánských komunit San Juan Chamula a Zinacantán - typická místní města, kde si lidé dosud udržují své tradice včetně jazyka. Odpolední přejezd vysoko do hor do města San Cristóbal de las Casas. Pěší prohlídka města. Návrat do Chiapa de Corzo. Večeře v hotelu.

7.den

Snídaně. Časný dlouhý přejezd do Palenque přes Villahermosu. Návštěva parku/muzea La Venta ve Villahermose a pokračování do Palenque do hotelu na přenocování. Večeře v hotelu.

8.den

Snídaně. Hluboko v džungli mexického státu Chiapas se na okraji nízkých kopců ukrývají pozůstatky dávného mayského města Palenque. Jde o jednu z nejmystičtějších mayských archeologických lokalit. Díky pralesnímu prostředí, které ho obklopuje, působí město tajemně a impozantně. Nejdůležitější dochované objekty jsou označovány jako Central Palenque, patří k nim Chrám slunce, Chrám nápisů, Palác a Chrám XIV. Stojí zde také mnoho menších chrámů, které jsou také bohatě zdobeny skulpturami a kamennými reliéfy. V okolní neproniknutelné džungli se stále ještě nachází mnoho objektů, které čekají na své odkrytí. Atmosféra je zde proto opravdu tajemná. Přejezd poblíž krásného opevněného města Campeche. Kousek odtud se nachází úchvatný panoramatický výhled na Mexický záliv. Večeře v hotelu.

9.den

Snídaně. Ranní krátká procházka městem Campeche. Odjezd do Uxmalu, jednoho z nejdůležitějších měst na Yucatanu a v době své největší slávy mezi 600 - 1000 n.l. v něm žilo až 25 000 obyvatel. Uxmal znamená v mayštině "třikrát postavený" a zřejmě odkazuje na skutečnost, že hlavní pyramida ve městě byla několikrát přestavována. Do dnešních dnů se našlo pět menších pyramid uvnitř té velké. Nejvyšší stavba v Uxmalu se jmenuje Pyramida kouzelníka, měří 35 metrů a má elipsovou základnu. Na vrcholu pyramidy je chrám, formovaný do obrovské podobizny boha deště Chaka. Jednou z nejpozoruhodnějších staveb Uxmalu je Quadrangulo de las Monjas neboli Čtyřhran jeptišek. Palác guvernéra - nádherná stavba, která je mnoha odborníky považovaná za vůbec nejkrásnější stavbu puuckého stylu. Před palácem je umístěn dvouhlavý Jaguáří trůn, odkud panovník sledoval Venuši v podobě jitřenky. Rozhodně doporučujeme výstup na 32 metrů vysokou Velkou pyramidu, ze které je skvostný pohled směrem na Pyramidu kouzelníka, dále můžete obdivovat zbytky Holubího domu a Hřiště na pelotu. Přejezd do Meridy (díky obchodu se sisalem - města s nejvyšším počtem milionářů na počet obyvatel). Prohlídka bílého města se známou Montejo Avenue, oltářem vlasti, hlavním náměstím, s nejstarší katedrálou na americkém kontinentě a Palácem vlády. Vycházka v koloniálním historickém centru města, návštěva katedrály. Večeře v restauraci. Ubytování, nocleh.

10.den

Snídaně. Odjezd do Chichén Itzá, nejvýznamnějšího mayského místa v Mexiku, prohlášeného za světové dědictví UNESCO a jedno z novodobých 7 divů světa. Na místě je k vidění Observatoř, kde se můžete přesvědčit o pokročilých astronomických znalostech tehdejšího obyvatelstva. Navštívíme pyramidu známou jako "hrad" nebo chrám Kukulcan, Míčové hřiště, chrám Skull, Plošinu orlů a jaguárů, Skupinu Tisíce sloupů, chrám válečníků, náměstí a posvátné studny. Přejezd do Cancúnu. Ubytování v 3,5*** hotelu Cancún Bay Resort (oficiálně 3*** , ale hodnocení 4 -5 ****se službami all inclusive - 3 noci).

11.den

Koupání na nejkrásnějších plážích Karibiku. Odpočinek. Případně fakultativně výlet na ostrov Isla Mujeres.

12.den

Snídaně. Dopoledne návštěva archeologických nalezišť v Tulumu, která se nacházejí se nad malým útesem, 15 metrů nad Karibským mořem. Největším lákadlem Tulumu je kombinace impozantních ruin s úžasnými tóny Karibského moře. Tulum v mayštině znamená "zeď", protože se jedná o opevněné město, jedno z nejstarších v karibské oblasti. Přejezd do archeologického naleziště Coba, které se nachází uprostřed impozantní džungle, které je spolu s Tikalem považováno za jedno z nejvýznamnějších obřadních středisek klasické éry Mayů. V podvečer příjezd zpět do hotelu.

13.den

Cancún, koupání. Transfer na letiště. Odlet zpět do ČR

14.den

Přílet s přestupem v Amsterdamu do Prahy v cca 13:40.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour