Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Řecko

ŘECKO

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Athény - Korintský průplav - Mystras - Tolo - Epidauros - Nafplio - Mykény - Korint - Akrokorint
Náš tip Novinka

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-16.5.2024 - 23.5.202427 990 Kč
LM 25 990 Kč
Vyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

  • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
5 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Athény - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaných autokarem
  • 7x ubytování v hotelu (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)
  • 6x polopenzi
  • průvodce
  • pobytovou taxu
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné: cca 100 €

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 6.00 hod. odlet přímou linkou z Prahy do Athén. První část prohlídky ATHÉN, řecké metropole považované za kolébku evropské civilizace.Transfer na ubytování cca 250 m od stanice metra. Volné odpoledne. Nocleh.

2.den

Dokončení prohlídky ATHÉN. Srdcem města je bezesporu vápencový pahorek Akropolis, jehož symbolem je úchvatný dórský chrám bohyně moudrosti Athény - Parthenón. Najdete zde však i další skvostné stavby: Erechtheion - nejstarší a nejposvátnější chrám Akropole postavený v elegantním jónském stylu; Chrám bohyně vítězství Niké; velkolepou vstupní bránu Propylaje… Spatříte rovněž pozůstatky kolosálního Chrámu boha Dia, Hadriánův oblouk a další pamětihodnosti. Procházka křivolakými uličkami čtvrti Plaka s nezapomenutelnou atmosférou. Návrat na ubytování.

3.den

Přejezd na poloostrov Peloponés. Zastávka u KORINTSKÉHO PRŮPLAVU, úctyhodného technického díla z roku 1893 s vysokými kolmými stěnami vystupujícími z hladiny v délce přes 6 km. Návštěva slavné OLYMPIE, dějiště antických sportovních her, které se tu od roku 776 př. n.l. na počest boha Dia odehrávaly každé čtyři roky. Dnes je zde pravidelně zapalován oheň, který pak putuje do místa Olympijských her. Prohlídka atraktivního posvátného okrsku se zbytky chrámu, který kdysi ukrýval sochu Dia označovanou za jeden ze sedmi divů světa. Ubytování v nedalekém Pyrgosu.

4.den

Návštěva torza byzantského města MYSTRAS (UNESCO) zbudovaného na místě s krásným výhledem. Až do roku 1460 zde bylo sídlo světských a církevních úřadů spravujících celý Peloponés (hrad Kastro, kaple Agia Sophia, ženský klášter Pantanassa, který dodnes obývají řádové sestry…). Zastávka ve starověké SPARTĚ, která patřila k nejmocnějším městským státům Řecka. Místo je známé také svou armádou a tvrdou výchovou - ne nadarmo se dodnes používá spojení "spartánská výchova". Ubytování v oblíbeném letovisku TOLO na břehu Argolského zálivu s pěknou písečnou pláží a tyrkysově modrým mořem.

5.den

Dopoledne výlet do EPIDAURU, pradávného kulturního a náboženského střediska oslavujícího kult boha lékařství Asklépia, jehož hlavní turistickou atrakcí je největší dochovaný amfiteátr v Řecku s kapacitou 14 000 diváků a úžasnou akustikou. Odpolední relaxace u moře v místě pobytu.

6.den

Výlet do MYKÉN, centra stejnojmenné civilizace, která v době svého rozkvětu ovládala celé jižní Řecko. Tato archeologická lokalita je nerozlučně spjata s Homérovými eposy a amatérským archeologem Heinrichem Schliemannem, který zde objevil Agamemnónovu masku (legendární Lví brána, pozůstatky hradeb údajně vystavěné bájným obrem Kyklopem, šachtové hroby, monumentální Atreiova kupolová hrobka…). Odpoledne návštěva malebného přístavního města NAFPLIO protkaného úzkými uličkami, které lemují bílé domky. Okouzlující je rovněž vyhlídka z rozlehlé pevnosti Palamidi tyčící se nad starým městem. Návrat na ubytování. Relaxace u moře. Nocleh.

7.den

Návštěva antického areálu se zbytky výstavných paláců v KORINTU. Výstup na horu AKROKORINT s překrásným pohledem na Ionské moře na straně jedné a Egejské moře na straně druhé. Návrat do hotelu. Odpočinek na pláži. Nocleh.

8.den

Ráno transfer na letiště v Athénách. Přílet přímou linkou do Prahy v cca 12.00 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour