Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > SKOTSKO s výletem na Orkneje
Skotsko

SKOTSKO s výletem na Orkneje

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Firth of Forth - Skara Brae - Ring of Brodgar - Standing Stones of Stennes - Kirkwall - Aberdeen - Balmoral - Dunnotar - Edinburgh - Burrel Collection
Last minute

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-10.7.2024 - 17.7.202431 590 Kč
LM 30 990 Kč
Vyprodáno

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
11 000 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Edinburgh - Praha včetně odbaveného zavazadla
 • dopravu klimatizovaným autokarem
 • trajekt na Orkneje a zpět
 • 7x ubytování v hotelu - (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 • 2x snídani
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • doporučená částka na vstupné: cca 110 GBP
 • spropitné pro řidiče busu
 • stravování (kromě 2 snídaní)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 6 hod. odlet z Prahy přes Amsterdam do Edinburghu. Přílet do Skotska v cca 10 hod. Přejezd po mostě přes záliv FIRTH OF FORTH a pokračování dále na sever do města Thurso. Ubytování.

2.den

Trajektem na Orkneje. Celodenní autobusový okruh po nejznámějších pamětihodnostech ostrova: unikátně dochovaná neolitická osada SKARA BRAE (UNESCO); RING OF BRODGAR (UNESCO) - kamenný kruh z doby bronzové; úchvatná megalitická památka STANDING STONES OF STENNES; KIRKWALL - hlavní město Orknejí s vikingskou katedrálou. Návrat na ubytování.

3.den

Cestou na jih návštěva hradu Dunrobin a jeho zahrad. Zastávka v Elginu a pokračování do Aberdeenu - "žulového města". Ubytování.

4.den

Prohlídka zámku BALMORAL - letního sídla britské královské rodiny situovaného v národním parku Glencorns. Ochutnávka pravé skotské whisky. Návrat na ubytování.

5.den

Prohlídka Aberdeenu. Návštěva scénických pozůstatků hradu DUNNOTAR zbudovaného ve 13. století na skalním ostrohu omývaném mořem. Přesun na ubytování do DUNDEE.

6.den

Prohlídka Dundee. Návštěva ST ANDREWS, kolébky golfu s nejznámějším golfovým hřištěm světa, pozůstatky katedrály z 12. století a nejstarší univerzitou ve Skotsku. Přejezd na ubytování.

7.den

Přesun do metropole Skotska - EDINBURGHU, města s nenapodobitelnou atmosférou, které svou polohou patří mezi nejkrásnější na světě. Prohlídka královské jachty Britannia v edinburské přístavní čtvrti Leith. Odpoledne volno k vlastnímu objevování města (muzea, galerie, nákupy, káva, procházky apod.). Návrat na ubytování.

8.den

Návštěva umělecké galerie a muzea BURREL COLLECTION v Glasgow (nově zrenovovaná instituce se sbírkou 9 000 kusů uměleckých děl zahrnující čínské, francouzské, islámské i gotické umění, tapisérie, mozaiky, mimo jiné největší sbírku Degasových děl na světě, Moneta, Courbeta, Daubigny atd.). V cca 17 hod. odlet přes Amsterdam do ČR. Přílet do Prahy v cca 22.30 hod.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour