Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > SKOTSKO s výletem na ostrov Skye
Skotsko

SKOTSKO s výletem na ostrov Skye

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Glasgow - Stirling - Loch Ness - Rosslynská kaple - Jedburgh - Dryburgh Abbey - Ben Nevis - ostrov Skye - Dunvegan - Blair Castle - Scone Palace - Edinburgh

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-18.8.2024 - 25.8.202430 680 KčVyprodáno

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - Edinburgh, Glasgow - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu klimatizovaným autokarem
  • 7x ubytování v hotelu - (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • doporučená částka na vstupné a spropitné pro řidiče: cca 170 GBP
  • stravování

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

Brzy ráno odlet z Prahy (06.05 hod.) v doprovodu našeho průvodce - Ing. Martina Černého (s přestupem v Amsterdamu) do Edinburghu (přílet 10.15 hod.). Pohled na edinburské mosty (UNESCO). Palác Linlithgow - místo narození královny Marie Stuartovny. The Kelpies - umělecké dílo (dvě obří ocelové koňské hlavy. Technický unikát - LODNÍ VÝTAH VE FALKIRKU. Ubytování v hotelu poblíž Glasgow (2 noci).

2.den

Přejezd do města GLASGOW - největší skotské město, 3. nejnavštěvovanější město celé Velké Británie, stadion klubu FC Rangers, muzea a galerie zdarma - Riverside Museum - dopravní muzeum a následně Kelvingrove Art Gallery and Museum - nejnavštěvovanější muzeum mimo Londýn, dvouúrovňová katedrála sv.Munga, volno v centru, stadion klubu FC Celtic, People´s Palace, George Square. Glasgow bylo dříve průmyslové město, dnes je to město moderní, plné kultury, sportu, studentů a moderních staveb.

3.den

Odjezd na sever Skotska. Výjezd lanovkou na pohoří Nevis Range s nejvyšší horou Velké Británie - BEN NEVIS. Procházka s krásným výhledem po skotských jezerech. Přejezd přes Fort Augustus - NEPTUNOVY SCHODY. Cesta podél jezera LOCH NESS, zastávka na prohlídku zříceniny URQUHART CASTLE na břehu jezera. Nocleh v hotelu poblíž Inverness (2 noci).

4.den

Celodenní okruh po fantastickém ostrově Skye (rozeklané pobřeží, soutěsky, výhledy na desítky menších okolních ostrůvků). Nejdříve při cestě krátká zastávka poblíž nejfotografovanějšího hradu Eilean Donan Castle. Na ostrově návštěva hradu Dunvegan s nádhernou zahradou. Fakultativně se loďkou pojedeme podívat na jedinou kolonii volně žijících tuleňů v Evropě (nelze garantovat). Dále prohlídka přístavu Portree - jediného města na ostrově.

5.den

Ochutnávka tradiční skotské whisky. Ruthven Barracks. Prohlídka zámku vévody z Athollu - Blair Castle. Městečko Dunkeld na břehu řeky Tay. Návštěva místa korunovace skotských králů - Scone Palace, sídla rodiny Mansfieldů s bohatými sbírkami umění a krásnými zahradami. Nocleh v hotelu u Cumbernauldu. (3 noci).

6.den

Prohlídka okouzlující a zároveň tajemné ROSSLYNSKÉ KAPLE, která je poutním místem hledačů záhad spojených se svatým grálem (kaple je proslavená románem Šifra mistra Leonarda). Kaple je architektonicky mimořádně zdobná, jak vevnitř, tak venku. Průjezd překrásnou krajinou v okolí řeky Tweed, prohlídka města JEDBURGH - s působivým monumentálním opatstvím, dále DRYBURGH ABBEY, kde je pohřben Walter Scott a sousedního MELROSE ABBEY, na jehož pozemcích je mimo jiné pohřbeno srdce Roberta Bruce, krále a národního hrdiny, který na počátku 14. století stál v čele bojů za samostatnost Skotska.

7.den

Přejezd do Edinburghu. Prohlídka hradu (včetně originálů skotských korunovačních klenotů). Procházka po hlavním městě Skotska - údajně nejlépe situovaného města na světě. Po slavné Královské míli (Royal Mile) až k paláci Holyrood House a ke skotskému parlamentu. Odpoledne volno k vlastnímu objevování města (muzea, galerie, nákupy, káva, procházky apod.).

8.den

Zastávka na bojišti BANNOCKBURN. Přejezd do STIRLINGU - prohlídka středověkého hradu, který sehrál významnou roli v historii Skotska. Vesnička Luss na břehu hojně opěvovaného jezera Loch Lomond. Odlet z Glasgow v 16.50 hod. s přestupem v Amsterdamu. Přílet do Prahy ve 22.30 hod..

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour