Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > SRÍ LANKA poznávací okruh se závěrečným pobytem u moře - 2025!
Srí Lanka

SRÍ LANKA poznávací okruh se závěrečným pobytem u moře - 2025!

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Pinnawala - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa - NP Minneriya - Peradeniya - Kandy - Nuwara Eliya - Koggala - Colombo. PRŮVODCE: Eva Mahrová
First minute Hledá se ŽENA

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
25670117.1.2025 - 31.1.202557 500 Kč
FM 55 500 Kč
Objednat

 

SLEVY A PŘÍPLATKY:

 • FIRST MINUTE při záloze 5 000 Kč/os., možnost bezplatného storna 3 měsíce před odletem, doplatek do 30% je splatný 3 měsíce před odletem; celkový doplatek je splatný 1 měsíc před zahájením zájezdu (akce platí do 30.6.2024):   
-2 000 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj:   
5 200 

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • letenku Praha - Colombo - Praha (Emirates) včetně odbaveného zavazadla
 • dopravu klimatizovaným busem
 • 12x ubytování v hotelu 3* (2 lůžkové klimatizované pokoje s vlastním sociálním zařízením)
 • 12x polopenzi
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • cestovní pojištění
 • vstupné dle programu včetně spropitného pro řidiče a místního průvodce: cca 250 USD (nezahrnuje fakultativní výlety 10.-13. den)
 • vízum na Srí Lanku (aktuálně byla víza pro občany ČR zrušena)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 15.30 hod. odlet z Prahy přes Dubaj na Srí Lanku (čekání na přestupu cca 2,5 hod.).

2.den

Přílet do Colomba v cca 2.30 hod. Návštěva sloního sirotčince PINNAWALA založeného původně pro mláďata, která přišla o matku, bez níž by v džungli jinak zahynula. Největším zážitkem pro návštěvníky je každodenní koupání slonů, kdy je početné stádo chobotnatců hnáno úzkou uličkou k místní řece a zpět. Odpoledne zastávka v městečku DAMBULLA - prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu skalních chrámů z 1. stol. př.n.l. s více než stovkou soch Buddhy a unikátními nástěnnými malbami (UNESCO). Ubytování na 3 noci.

3.den

Prohlídka další z památek zapsaných na seznamu UNESCO - pozůstatků starověkého města ANURADHAPURA, bývalého politického a náboženského centra ostrova: Sri Maha Bodni - nejstarší historicky zdokumentovaný strom na světě vypěstovaný z "řízku" stromu pod kterým dosáhl Buddha osvícení; pozůstatky 1 600 sloupů kdysi monumentálního devítipatrového paláce Brazen; chrám Jetavanarama - údajně největší cihlová stavba světa; to vše umístěné v rozlehlých zahradách s důmyslným systémem zavlažovacích kanálů a vodních nádrží. V podvečer výstup k bývalému královskému paláci, pevnosti zbudované na temeni žulové "Lví" skály SIGIRIYA vyzdobené úchvatnými freskami a vyčnívající 200 m vysoko nad okolní džunglí. Návrat na ubytování.

4.den

Návštěva archeologického areálu POLONNARUWA - druhého největšího starobylého města v zemi. Odpoledne projížďka džípy NP MINNERIYA, který je domovem divokých slonů, levhartů, jelenů, makaků a mnoha druhů ptáků. Alternativně fakultativní ajurvédská masáž, při které dochází k vyloučení toxinů z těla a komplexní regeneraci organismu. Návrat na ubytování.

5.den

Návštěva zahrad s exotickým kořením v MATALE (ukázka pěstování, zpracování a využití v ájúrvédské medicíně; možnost nákupu). Pokračování do KANDY, původního hlavního města malebně rozloženého v kopcích na břehu uměle vytvořeného jezera. Zastávka v řezbářské dílně na výrobu tradičních masek. Ubytování. Večer fakultativně možnost zhlédnutí folklórního představení. Ubytování v Kandy na 2 noci.

6.den

Prohlídka chrámu, ve kterém je uložen Buddhův zub - jedna z nejcennějších buddhistických relikvií. Procházka královskou botanickou zahradou PERADENIYA založenou králem Sinhalem, která patří mezi nejkrásnější v Asii. Návštěva chrámu BAHIRAWAKANDA s nádhernou vyhlídkou na Kandy a především s gigantickou sochou Buddhy, která se svou výškou 25 m řadí mezi nejvyšší na celém ostrově. Návrat na ubytování.

7.den

Panoramatická jízda hornatou krajinou ČAJOVÝCH PLANTÁŽÍ a mohutných vodopádů až do městečka NUWARA ELIYA vystavěného v anglickém stylu. Cestou zastávka u fotogenického vodopádu RAMBODA a návštěva továrny na zpracování vyhlášeného cejlonského čaje s možností nákupů. Ubytování v Nuwara Eliya.

8.den

Nezapomenutelná projížďka tuk tuky mezi okouzlujícími čajovými políčky k dech beroucímu LIPTONOVU SEDADLU. Jedná se o místo s jedinečným kruhovým výhledem pojmenované po Siru Liptonovi, který stál u zrodu stejnojmenné firmy, která jako první na světě začala nabízet sušené čajové lístky v papírových sáčcích. Tím došlo k masovému rozšíření toho tradičního horkého nápoje, který byl dříve dostupný jen těm nejbohatším. Ubytování na jednu noc v horské vesničce ELLA. Možnost krátkého výstupu na tzv. Malou Adamovu horu nebo ke koloniálnímu devítiobloukovému železničnímu mostu.

9.den

Zastávka u kaskádových vodopádů RAVANA. Návštěva pradávného kláštera BUDURUWAGALA se sedmi sochami Buddhy z 9-10. stol. vyrytými ve skále. Odpočinek u majáku na nejjižnějším cípu Srí Lanky vypínajícím se poblíž městečka DONDRA. Ubytování v oblíbeném přímořském letovisku KOGGALA.

10.-13.den

Relaxace na pláži, koupání. Možnost následujících fakultativních výletů: 1. deštný prales Sinharaja s mnoha endemickými druhy rostlin a živočichů (celodenní, cca 30 USD); 2. řeka Madu Ganga (mangrovy, naleziště měsíčních kamenů, skořicové ostrovy, želví farma; celodenní, cca 20 USD); 3. výlet lodí za pozorováním velryb a delfínů (půldenní, cca 60 USD); 4. opevněné přístavní město Galle založené v 16. stol. portugalskými osadníky, které později vystřídali Holanďané a Britové a které je krásnou ukázkou dochované koloniální architektury (půldenní, cca 20 USD); 5. kurz vaření místních specialit (půldenní, cca 40 USD včetně obědu).

14.den

Odpoledne přesun do COLOMBA. Návštěva moderní metropole Srí Lanky s výškovými budovami, ale i pozůstatky britské koloniální architektury. Transfer na letiště.

15.den

Odlet z Colomba v cca 3.00 hod. Přílet přes Dubaj do Prahy v cca 13.00 hod. (čekání na přestupu cca 3 hod.)

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour