Vyhledat zájezd

Najděte si svůj zájezd

Úvod > Poznávací zájezdy > Letecké > USA - Národní parky s Yellowstonem
USA

USA - Národní parky s Yellowstonem

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Las Vegas - NP Yellowstone - NP Arches - Grand Canyon - Bryce Canyon - Antelope Canyon - Monument Valley - Death Valley - NP Sequoia - Yosemity - Los Angeles - San Francisco - NP Zion - NP Joshua Tree

 

ČÍSLO ZÁJEZDU, TERMÍN A CENA:

číslo zájezdutermíncenaObjednat
-4.5.2024 - 23.5.202490 980 KčVyprodáno
-10.9.2024 - 29.9.202492 480 KčVyprodáno

 

ODJEZDOVÁ MÍSTA:

Praha

 

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

  • letenku Praha - San Francisco a Los Angeles - Praha včetně odbaveného zavazadla
  • dopravu 12-15ti místnými mikrobusy (max. obsazenost 9 osob + řidič)
  • 18x ubytování v hotelech (2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV; součástí vybavení bývá zpravidla lednice a mikrovlnka)
  • 16x snídani
  • pobytovou taxu a daně
  • průvodce
  • pojištění CK proti úpadku

 

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

  • cestovní pojištění
  • poplatek za registraci ESTA (vízum) – 750 Kč (vyřizuje CK) - turisté, kteří po 21.1.2021 navštívili Kubu potřebují vízum (ESTA bohužel nestačí)
  • vstupné dle programu (dohromady včetně stravy, parkovného, letu nad Grand Canyonem a projížďky džípy v Monument Valley cca 1 100 USD/os. z čehož je cca 400 USD počítáno na jídlo)

 

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den

V cca 9 hod. odlet z Prahy přes Amsterdam do USA. Přílet do San Francisca v cca 14.30 hod. Transfer na ubytování.

2.den

Zastávka u slavného mostu GOLDEN GATE BRIDGE. Celodenní prohlídka SAN FRANCISCA - nejkrásnějšího města Spojených států (jízda unikátní "Cable car", čínská čtvrť, katedrála, náměstí Union Square...). Nocleh.

3.den

Návštěva okouzlujícího YOSEMITSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU obklopeného svislými skalami tyčícími se více než 1 000 m vysoko nad údolím, do něhož padají mohutné vodopády včetně toho vůbec nejvyššího v severní Americe (739 m vysokého). Zastávka na vyhlídce Glacier Point s překrásným výhledem na legendární El Capitan a nejpříkřejší útes v Severní Americe - Half Dome. Ubytování ve Fresnu.

4.den

Prohlídka NP SEQUOIA s největšími a nejstaršími stromy na světě, z nichž nejznámější je 3 000 let starý, 100 m vysoký a 1 385 tun vážící sekvoj pojmenovaný po Generálu Shermanovi. Ubytování v Bakersfieldu.

5.den

Průjezd nejteplejším místem západní polokoule, tzv. "DEATH VALLEY" (Údolím smrti), kde v létě průměrná teplota dosahuje 45°C a teplota povrchu země může dosáhnout téměř bodu varu. Zastávka na tzv. ZABRISKIE POINT (místo natáčení Hvězdných válek), u jezírka BADWATER, které leží 86 m pod hladinou moře a na pláni DEVIL´S GOLF COURSE plné bizarních solných útvarů. Ubytování v Las Vegas.

6.den

Prohlídka HOOVER DAM, mohutného vodního díla na řece Colorado, které patří k největším stavbám svého druhu na světě. Na jeho stavbu bylo v době hospodářské krize použito tolik betonu, že by to stačilo k vybudování dálnice napříč celými USA. Návštěva LAS VEGAS, jednoho z nejpodivuhodnějších a nejdynamičtějších měst na světě, které se stalo synonymem hazardu. Procházka po hlavním bulváru, tzv. Stripu, s mnoha extravagantními budovami, kýčovitými atrakcemi a světoznámými kasiny. Ohromí Vás hotel Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze. Překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty, Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný výhled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervydrásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v kabince vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem.Návrat na ubytování.

7.den

Návštěva NP ZION, který díky svým vysokým skalním stěnám, svěžím borovým hájům a vodním kaskádám patří mezi opravdové perly utažské přírody. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou se lze kochat neskutečně krásnými skalními masivy a útvary. Ubytování na předměstí Salt Lake City.

8.den

Zastávka ve městě SALT LAKE CITY - centru mormonské kultury. Přejezd přes Idaho Falls na západní okraj YELLOWSTONSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU. Ubytování.

9.den

Celodenní pobyt v atraktivním NP YELLOWSTONE s neskutečným množstvím volně se pohybující zvěře v čele s početnými stády majestátných bizonů (Mamutí horké prameny, vodopády Lower and Upper Falls, věhlasný gejzír Old Faithful…). Návrat na ubytování.

10.den

Vyhlídková jízda s úchvatnými pohledy na pohoří GRAND TETON a kolem jezera JACKSON LAKE. Návštěva zachovalého městečka JACKSON postaveného ve stylu divokého západu. Ubytování v Evanstonu.

11.den

Návštěva NP ISLAND IN THE SKY. Fotozastávky s pohledy na interesantní skalní útvary - The Needles. Ubytování v Green River.

12.den

Prohlídka NP ARCHES plného oranžový skal a smělých skalních oblouků. Procházka nevšedním dílem matky přírody podél nejznámější monumentů (Balanced Rock, Double Arch, Delicate Arch...). Návrat na ubytování.

13.den

Výlet do MONUMENT VALLEY známého z filmových westernů. Fakultativně absolvování okružní jízdy džípy po největších krásách parku. Ubytování v Page u Lake Powell.

14.den

Prohlídka BRYCE CANYONU, podivuhodného národního parku s různobarevnými zemními pyramidami. Nenáročná procházka po stezkách mezi oranžovo-bílými pískovcovými věžemi (cca 2 hod., Navajo Loop Trail). Návrat na ubytování.

15.den

Přejezd na území rezervace kmene Navajo, do romantické oblasti zvané ANTELOPE CANYON patřící k nejkrásnějším a nejfotografovanějším místům naší planety. Zastávka u vyhlídky na pohádkový meandr řeky Colorado zvaného "Koňská podkova". Průjezd surrealistickou krajinou pískovcových homolí a vyprahlé pouště u jezera LAKE POWELL (odpočinek u jezera). Návrat na ubytování.

16.den

Návštěva velkolepého GRAND CANYONU, jedinečného přírodního skvostu, jehož rozměry a krása jsou mimo veškeré lidské chápání. Panoramatická jízda po tzv. jižní hraně s mnoha neopakovatelnými vyhlídkami. Fakultativně možnost okružního letu nad fascinující propastí hlubokou téměř 2 km a širokou od 6,5 do 30 km. Průjezd po části slavné ROUTE 66 se zastávkou u historické čerpací stanice. Ubytování v Las Vegas.

17.den

Návštěva NP JOSHUA TREE, tajemné pouštní scenérie s pozoruhodnými skalními útvary pojmenované podle sukovitých a groteskně pokroucených jutovníků. Ubytování na východním předměstí Los Angeles.

18.den

Návštěva filmových studií společnosti UNIVERSAL. Prohlídka Hollywoodu - mekky světového filmového průmyslu a nejznámějších míst jako je Hollywood Boullevard, Rodeo Drive, Beverly Hills... Návrat na ubytování.

19.den

Transfer na letiště v Los Angeles. V cca 15:30 hod. odlet zpět do Evropy.

20.den

Přílet přes Paříž zpět do Prahy v cca 15 hod.

1.POZNÁMKA:

Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu, Íránu, Somálska, Lybie nebo Jemenu a/nebo navštívil Kubu po 21. lednu 2021 nemůže k cestě do USA využít ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občany jedné z výše uvedených zemí.

 

Objednat zájezd

capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné

MAMUT TOUR s. r. o.

Havlíčkova 10, 266 01 Beroun - Město
: 43763057, DIČ: CZ43763057

Tel.: 311 622 632, 311 610 799
Pohotovostní kontakt mimo pracovní dobu: 603 435 672
E-mail: info@mamut-tour.cz

PRACOVNÍ DOBA

PO - PÁ: 8.30 - 16.30 hod.

 

Facebook
Sledujte novinky na účtu CK Mamut Tour